שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> קואוצ'ינג -> קריירה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קריירה
 

סדנאות ODT יוצאות דופן בחוות סוסים


Bhs group
 
 

סדנאות הן פעילות חווייתית מלכדת ומגבשת. הן מתאימות מאוד כפעילות מעשירה ומעצימה לימי כייף ולימי גיבוש לצוותים. 

אחת החוויות היותר משמעותיות שקבוצות עשויות לחוות היא באמצעות סדנת ODTלאימון עסקי ולשיפוק מיומנויות התקשורת הבין אישית. כאשר סדנה זו מועברת ונחווית בחוות סוסים הערך המוסף שלה לא יסולא בפז.

סדנאות ODT   (OUT DOOR TRAINING) היא אחת משיטות ההדרכה להנחיית קבוצות שבאמצעותה מפתחים כישורים חברתיים ומיומנויות שונות, כאשר הפעילות מתבצעת בחיק הטבע. הסדנאות מבוססות על למידה בדרך ההתנסות והחוויה, שבמהלכן מתגבשים המשתתפים ליחידה מגובשת ולכידה, תוך העשרתם בכלים ובשיטות עסקיים, ניהוליים וחברתיים והכול באווירה נוחה ונינוחה, באוויר הצח.

לסדנאות אלה, הנערכות בתוך חוות סוסים, יש ערך מוסף עצום. תכונות מובהקות של סוסים כגון: רגישות, איפוק, עצמה, אינטליגנציה ועוד הן גם תכונות אישיות אשר מועצמות במסגרת הסדנה.

באמצעות רכיבה על סוסים והקשר עמם במהלך הסדנה מתנסים חברי הצוות או הקבוצה בהבאה לידי ביטוי של כישורים ויכולות, מפתחים עבודת צוות ומתנסים בתהליך לימודי חווייתי בדפוסים ובאופנים שונים של שיתוף פעולה  והיווכחות ביתרונותיו  ובתועלתו להשגת המטרות.

לימוד בחיק הטבע

דווקא בסביבה לימודית שונה, פתוחה, באוויר הצח ובמרחבי הטבע, אנשים נפתחים, מפיקים וממצים מעצמם יותר. יועץ ארגוני המנחה את התהליך מכוון ומנווט אותו מאפשר לכל הקבוצה להפיק את מלוא הפוטנציאל הגלום בכל אחד מפרטיה ומכולם יחדיו.

סדנאות גיבוש ועבודת צוות, כמו גם סדנאות מנהלים המתקיימות בזירה לא-שגרתית זו, הן בעלות ערך מוסף חינוכי ומקצועי רב, אבל הן בעיקרן חוויה  עצמתית, אשר טובעת את רישומה בקרב כל אחד מהמשתתפים בה.

נוכחותם המרגיעה של הסוסים משפיעה ומחלחלת, גם אם באופן סמוי ולא מודע, משרה רוגע על המשתתפים ומחדדת בהם את התחושה כי החיבור לטבע הוא גם חיבור לשורש נשמתם.

סדנאות ODTהמתקיימות בתוך חוות סוסים מאפשרות שילוב מיטבי של המהנה עם המועיל. הן מתאימות במיוחד לימי כיף ולימי גיבוש וכפעילות מעשירה ומעצימה ב"סתם יום של חול"- עם סיבה או בלעדיה, בכוונת מכוון או כהפתעה למשתתפיה.

סדנאות ODTבכלל וסדנאות בשיטה זו הנערכות בתוך חוות סוסים בפרט מאפשרות העצמה של הקבוצה, מעודדות פיתוח חשיבה יצירתית, חידוד כושר האלתור, התוודעות עמוקה אל נקודות החוזק והתורפה  של המשתתפים, הבנה מתוך התנסות של חשיבות עבודת הצוות ושיפור מיומנויות שיתוף הפעולה, מיצוי הפוטנציאל האישי והקבוצתי , יצירת אווירה חמה, נעימה ותומכת ובשורה התחתונה- והיא הנותנת- הצלחה  לפרט ולקבוצה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

אורח אומר :
סדנאות ODT   30/06/2014


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה