שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> רוחניות -> יהדות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יהדות
 
איך יורדות נשמות לעולם הזה ? מה אומרת על זה הקבלה ? שם הציור הזה הוא : ״נשמה יורדת לעולם״ – זוהי אמנות דיגיטלית של האמנית אורית מרטין.
המשך קריאה
טקס הפרשת חלה הוא מנהג שהולך ותופס תאוצה בקרב נשות ישראל. המנהג העתיק, שמקורו בימי בית המקדש ומלווה בתפילה מיוחדת, מספק סגולות רבות למשתתפות בו. הפרשת חלה היא מנהג שהחל את ימיו בימי בית המקדש, בו מופרשת כמות קטנה מעיסת הקמח המשמשת להכנת החלה וניתנת כתרומה לכוהני בית המקדש. בתוך המנהג שהיה ונותר ייחודי וספציפי לנשים,  גלומות סגולות רבות ועל כן כיום הוא נפוץ בעיקר לפני טקסי נישואין אך לא רק.
המשך קריאה
גם לקופיקו יש יום הולדת, ומה הוא שונה ממני ולמה לא כל שנה הוא חוגג עם כל החיות ולמה יש יום הולדת רק לאריות - זוכרים כך תמיד מופיע בסיפורי ילדים יום הולדת למלך החיות... ומה שונה השמחה שלי שנולדתי משלו... והאם שמחת יום הולדת פרעה היא כשמחת יום הולדת של יהודי ? מאמר של ברכות ליום הולדת... 
המשך קריאה
רבים מאיתנו טובלים במקווה. בין אם כחלק ממצווה הלכתית, ובין אם מתוך הרצון לטהר את הגוף, ואת הנפש, כתוצאה מכך.  אין זה משנה מהי הסיבה לדבר, עדיין מדובר בפעולה נפוצה שאותה מבצעים יהודים אשר מקיימים אורח חיים דתי, ולכן הימצאותם הכרחית ברחבי הארץ ובעולם.
המשך קריאה
הרגע הגדול שלכם עומד להגיע. הילד שלכם, זה שהבאתם לעולם, גידלתם, חינכתם וטיפחתם, הופך עוד רגע מילד צעיר, לנער בוגר בן 13, שעומד לעלות לתורה, ולקבל עליו בשמחה עול מצוות.  אין ספק, שמדובר על שינוי מהותי שאותו הילד- הנער עומד לעבור. הן שינויים פיזיים והן שינויים מנטאליים ושניהם דורשים הכנה מקיפה ויסודית.
המשך קריאה
השבת זהו יום קדוש  עבור הדת היהודית וזהו היום השביעי בכל שבוע (ספירה מיום ראשון), ויש מעל 50 ימים כאלה בכל שנה, השבת היא יום קדוש - ואף אחד מהימים הקדושים החשובים ביותר ביהדות. למעשה, מלבד ביום הכיפורים (יום כיפור,) שבת היא היום הקדוש ביותר ליהודים, והוא היחיד שהוזכר בעשרת הדיברות.   שמירת שבת הייתה תמיד מרכזית לניסיונו של העם היהודי וקיומו, לפחות עד הדורות האחרונים. ישנן מדינות רבות שאמרו כי יותר משהעם היהודי שמר שבת, השבת שמרה על העם היהודי.  
המשך קריאה
ראש השנה הוא חג עתיק יומין של העם היהודי. למרות שהחג כולל אלמנטים של שמחה וחגיגה, ראש השנה היא אירוע דתי עמוק במסורת היהודית. המנהגים והסמלים של ראש השנה משקפים דגש הכפול של החג באושר וענווה . בראש השנה ניתן לראות תקיעה בשופר ואכילת מאכלים מיוחדים כולל חלה עגולה, המסמלת את מעגל חיים, ומזונות מתוקים לשנה חדשה מתוקה. נהוג לאחל את ברכת "שנה הטובה" את המשפחה והחברים הקרובים. במאמר זה נסקור את יותר בהרחבה את מאפייני חג זה
המשך קריאה
שאלתם פעם מה עושה מי שאינו רוצה או אינו יכול להיקבר באופן זה? היכן ניתן לקבור בצורה "חילונית"? 
המשך קריאה
עתידין כל המועדות להתבטל חוץ מפורים ההארה של פורים זו הארה של גמר התיקון, האר"י ז"ל כותב שזו הארה שאין בה תפיסה. הארה שלא מתגלה בימים רגילים, גם לא בשבתות וחגים, זו הארה של לעתיד לבוא. יש מעלה עצומה ליום הזה עד שכתוב שיום הכפורים נקרא כ (כמו) פורים, רק לרמז לנו איזו הארה גבוהה יש ביום הזה. כל ספרי הקודש לא באים רק לתאר לנו מאורעות היסטוריים אלא הם טומנים בחובם סודות עליונים, סודות היקום, סודות האדם וכן התווית דרך להתפתחות הרוחנית שלנו. ואנחנו נבחן את זה במאמר הזה
המשך קריאה
הרבה אנשים שואלים את עצמם מה זה בעצם אסטרולוגיה? והאם זה בכלל מדע מדויק אשר אפשר להסתמך עליו? מקור השם הוא מיוונית – אסטרון= כוכב, לוגוס= לימוד. בעצם התרגום של אסטרולוגיה הוא המדע של הכוכבים והמזלות. האסטרולוגיה אינה ניסים אלא מדע לא מדויק המנסה לברר ולנבא איך יפעלו דברים שונים על פי תנועת הכוכבים בשמיים.  
המשך קריאה
1-10 מתוך 18 הדף הבא >>

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה