שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2426
מאמרים: 7424
Like: 59
מאמרים -> רוחניות -> יהדות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יהדות
 

ברכות ליום הולדת מהתנ"ך


Breslev

ברסלב - אתר וישיבת ברסלב - יהדות בטעם טוב !

מוקד התפילות, מסירת שמות לתפילה וברכה (חינם), בכותל קבר רחל וקברות צדיקים,  ולהבדיל אמירת קדיש ותיקון נפטרים !

 
 

 

ידוע כרגיל אצל כל ילד בכל גיל מנסים ומחפשים אטקציה חדשה שעוד לא הייתה לשמחת יום ההולדת. הן אם זה ע"י הזמנת חברים ומכרים למסיבה חגיגית, הענקת מתנות לבעל השמחה, שירים וריקודים, בלונים וקישוטים, וכמובן ברכה להצלחה. וגם לא שוכחים להכין עוגת יום הולדת מקושטת בקרם ופיצפוצים של ששוקולד, עם כיתוב של הגיל ושם בעל השמחה. ובזה מסתכם פחות או יותר האירוע החגיגי שהעולם נוהג לכנותו בשם "יום הולדת".

אם כן גם לקופיקו יש יום הולדת וגם למלך פרעה במו שכתוב במדרש שביום בוא משה לפרעה אותו יום היה יום הולדת של פרעה, וכל מלאכי מזרח ומערב השכימו לפתחו, והיה מעמד גדול מאד לכבודו, ולכן נכשל באותו טעות שטעו בה כל הבאים אחריו, שייחס גדולה זו לעצמו ולכבודו ולא לבורא עולם שנתן לו חיים גדולה והצלחה... 

וכפי שמציין הפסוק (בראשית פרק מ', פסוק כ') "ויהי ביום השלישי 'יום הולדת' את פרעה, ויעש משתה לכל עבדיו", מי חוגג את "יום ההולדת"? פרעה הרשע! מעניין שרק עליו בלבד התורה מציינת שהוא עשה משתה ביום ההולדת שלו! האמנם כך הם באמת פני הדברים שרק את פרעה ראוי לציין את יום הולדתו? וכי יום הולדתו של האדם - הוא יום רגיל ופשוט כשאר ימים - בלא שום סגולה וברכה...

אז האם חגיגת "יום הולדת" זו סיבה אמיתית לשמחה ומשתה, או - שזה סתם 'חגיגה והוללות'- שפרעה וחבריו נהגו לחגוג?

מסופר על הצדיק רבי יצחק אלפייה זיע''א שבכל פעם שהיה לו יום הולדת היה ''חוגג'' אותה באופן מעניין: היה מבקש מחבריו שיעשו לו מסע הלוויה, היו נושאים אותו על אלונקה ואומרים ''יושב בסתר עליון'' וכו' וכשהיו מגיעים לחלקת הקבר שרכש היה דורש הרב דברי תורה והתעוררות על יום הדין וההכנה אליו, ומרבה להתפלל תפילה ליום הולדת... כי יום הולדת ביהדות מציין דבר אחר שמחה של מצווה שמחה יום של דין שבוא האדם צריך לראות כמה עמל והשיג בשנים הקודמות וכמה ירוויח מצוות לעתיד לבוא ומכך ורק מכך יש לו לשמוח - זה יום של התחזקות הנה אני חי הנה בניתי משפחה הנה עברתי קשיים וגם נפלתי אבל עוד שנה ועוד שנה אני גודל ומתקדם עוד מצווה עוד מעשים טובים מידות טובות - לחפש נקודות טובות זה עיקר השמחות והברכות שיש לחגוג ביום ההולדת שאם לא כן מה ההבלד ביני לקופיקו ?

טוב וממולץ לא לשכוח יחד עם הבלונים והעוגות כרטיסי ברכה ליום הולדת, נסיים בשיגור שפע ברכות ליום הולדת לכל עם ישראל מזל טוב לכל גיל בכל תרגיל נשיש ונגיל ! 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה