שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2477
מאמרים: 7531
Like: 59
מאמרים -> רוחניות -> יהדות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יהדות
 

חימום מקוואות


goren assa
 
 

חימום מקוואות

רבים מאיתנו טובלים במקווה. בין אם כחלק ממצווה הלכתית, ובין אם מתוך הרצון לטהר את הגוף, ואת הנפש, כתוצאה מכך.  אין זה משנה מהי הסיבה לדבר, עדיין מדובר בפעולה נפוצה שאותה מבצעים יהודים אשר מקיימים אורח חיים דתי, ולכן הימצאותם הכרחית ברחבי הארץ ובעולם.  

כיצד נחמם מקוואות?

מאחר ומדובר במצווה הלכתית אשר מתקיימת באופן תדיר, יש צורך לחמם את אותם מקוואות בצורה יעילה, מקסימאלית וחסכונית. בעבר, חימום המקוואות כלל שימוש בתנורי חימום למיניהם, וכלל הוצאות גבוהות ורבות. עם הטכנולוגיה והאמצעים של היום, אנו יכולים לחמם את המקוואות בצורה בטוחה ויעילה, ולחסוך כסף רב.

חימום מקוואות באמצעות משאבות חום

חימום מקוואות יעיל, נעשה באמצעות התקנה של משאבת חום. משאבת חום, למעשה, מצליחה לנצל את החום שקיים בסביבה ולהעביר אותו הלאה ביעילות גבוהה. בכך, היא עושה שימוש במשאב הכי זמין וזול קיים אצלנו, ובכל מקום - הטבע. מדובר על פיתרון חימום ידידותי לסביבה, שמנצל את הטבע ומשתמש בו לטובתו. באמצעות שימוש במשאבות חום, אנחנו לא משלמים פחות על החשמל והגז, שכידוע, מחירם משתנה באופן תדיר. השימוש הוא בלעדי ונתון לשליטתנו.

יש לציין ולומר, שעלות התקנה של משאבות חום היא יקרה ביחס לחימום מים בשיטות אחרות כמו דוד שמש, דוד חשמל, ואפילו מחמם מים בגז (יונקרס). למרות העלות היקרה של ההתקנה של משאבת חום. לאורך זמן, היא מחזירה את ההשקעה שלה ובתוך כמה חודשים כבר מהתקנת המערכת, ניתן לראות את החיסכון.

חימום באמצעות מערכת חימום תת רצפתי

בנוסף למשאבת חום (ובמקרים רבים גם ביחד איתה) ניתן לחמם את המקווה באמצעות מערכת לחימום תת רצפתי. וזה ממש פינוק אמיתי. מערכת חימום תת רצפתית, אשר מבוססת על מים או חשמל (בהתאמה למקום ובהתאמה לצרכיו ולדרישותיו של הלקוח) מותקנת מתחת לריצוף, ויכולה לשמש לחימום המקווה באופן יעיל ומיידי כך שכאשר יוצאים מהמים לא סובלים מהקור. מדובר על פיזור חום אידיאלי, שניתן לשלוט ולווסת אותו בהתאם לתחושה שלנו. הוא אינו מייבש את האוויר, בטיחותי מאוד ומשרה חום אוויר נעים ואחיד. היתרון הגדול ביותר הוא שאף ניתן להתהלך ברגליים יחפות למי שרוצה וחפץ בכך.

מערכת חימום תת רצפתי אפשר להתקין בשילוב משאבת חום, מה שאומר שגם בצורה כזו, אנו יכולים לחסוך לא מעט כסף על חימום מקוואות.

מסירות וחירוף נפש לטבילה במקווה

הטבילה במקווה היא הלכה עתיקת יומין עליה הקפידו נשים וגברים לאורך השנים. גם כאשר עברו מסכות ייסורים, מלחמות, גלויות והתנאים הקשים הצריכו הישרדות מורכבת, הם עדיין שמרו על מסורת זו באדיקות רבה, ואף חרפו את נפשם למען זה. אם נשים וגברים מקפידים במסירות שכזו, ובהקרבה גדולה לביצוע הטבילה במקווה, רצוי, ואף חובה לאפשר להם לקיים זאת בצורה הכי טובה שיש. עם החימום הכי נעים שיש.

כמובן שטבילה במקווה האר"י מזככת את הנפש אך עם זאת, אין סיבה לסבול בכל פעם שמגיעים למקווה.

באדיבות מתן פתרונות חימום - משאבות חום, חימום תת רצפתי וחימום מים


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה