שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> רוחניות -> יהדות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יהדות
 

טבת


Breslev

ברסלב - אתר וישיבת ברסלב - יהדות בטעם טוב !

מוקד התפילות, מסירת שמות לתפילה וברכה (חינם), בכותל קבר רחל וקברות צדיקים,  ולהבדיל אמירת קדיש ותיקון נפטרים !

 
 

 

ימי טבת

ימי חודש טבת הם בחי' ימי עיבור. השם יתברך ברא את עולמו באופן שהמציאות הגשמית של הטבע העוטף אותנו, מרמזת על ההתרחשויות ברובד הרוחני של כל אדם פרטי, בחיים האישים והיום יומיים שלו, וזאת עשה ה' - על מנת שנבין על ידי התבוננות בטבע רמזים על פעילת ומצב נפשנו, וניתן ונשים לב לפעול בהתאם - לשינוי רוחני ופנימי.

והמתבונן יבחין איך בחודש זה כל הבריאה מתכנסת פנימה, העצים בשלכת, השדות כמעט ללא פריחה וצבע, הנהרות קרים, אפילו קפואים, גם האדם מרבה לשבת בביתו החם, השינה מתוקה וארוכה, הלילות והחושך תופסים את מרבית שעות היום.

בהתאם לזאת כפי שאמרנו, האדם נוטה למצבי רוח מעניינים בזמן הזה, וגם לשינויים בגוף ומחלות שונות - שרובם באים משינוי בנפש, אין ספק שהשינוי בהטבע משפיע על הנפש... לפעמים חשים קצת עצבות ובדידות... צורך לחום ואהבה...

על פי דעת רבי נחמן מברסלב - אנחנו חושבים אחרת.

כי דע שדוקא בימים אלה ניתן להשיג את עיקר הצמיחה והגדילה הרוחנית. ממש כמו עובר במעי אמו שמתפתח במהירות, עובר שינויים, מצמיח אברים, כך עובר על כל יהודי בחודשי החורף,  התורה מלמדת אותנו לנצל ימים אלה, אם כבר אתה בבית תנצל את הזמן להשקיע בלימוד ותפילה, או זמן חם ונעים לקרב ולאחד את המשפחה בשיחות וסיפורי צדיקים להדריך אותם בדרך והשקפה ישרה, ואף על פי שלא תמיד רואים תוצאות מייד - מובטח לך שהם יגיעו...

רבינו נחמן מברסלב מסביר שאצל יהודי כל מעשה טוב אפילו בדבר קטן - זה טוב. שיהודי מתעורר להכרה באביו לא משנה מי הוא, לא משנה איפה הוא נימצא, אפילו אם עבר על כל התורה כולה מאות אפילו עשרות אלפי פעמים, כאשר יהודי מתעורר להתקרב לה' יתברך זה יקר מאוד מאוד בעולם העליון וזה השגה רוחנית גדולה מאד, אפילו בדבר קטן, אנחה מעומק הלב, מילה אחת של קירבה, אבאאא!! אני אוהב אותך.!  תדע  ששום תנועה אינה נעלמת, שום דיבור אינו חוזר ריקם, כל השתדלות שיהודי עושה נרשמת, עולה למעלה בוקעת רקיעים, מצטרפת לעוד ועוד נקודות של אור שמסתכמות בחשבון גדול, ומגדלות אותו ומעלות אותו ברוחניות.

ומכיון שאחרי החורף הארוך תמיד מגיע האביב, השמש יוצאת ואיתה הליבלוב, הצבע, השימחה, אחרי חודשי העיבור אדם נולד מחדש, כל אחד לפי מעשיו והשתדלותו, כל אחד באשר הוא צריך לחפש במה אני יכול לעשות נחת רוח להשם?

מסופר בברסלב על ביתו של הבעל שם טוב אודל (סבתא של רבינו הקדוש מברסלב) שהבעל שם טוב היה מעריך אותה מאוד יותר מכל בניו, בפועל הוא הפקיד בידה את כתביו וחידושי תורתו, ושאלו את הבעל שם טוב איך זה שאודל ביתך הגיע למדרגות רוחניות גבוהות כל כך, וענה מייסד החסידות משום שהיא כל הזמן מחפשת במה אני יכולה לעשות נחת רוח כלפי מעלה . מה יותר פשוט מזה? לא תענייות ארוכות, לא גילגולי שלג וסיגופים, לא מדיטציות ולא חיפוש בעולמות רחוקים, רק להרים את הראש להתבונן - יש בורא, הכל מסביבי מציאות רוחנית, הרי הוא נותן לי חיים, הוא נותן לי פרנסה, בריאות, אוכל, בגדים, משפחה, חברים, למה אני מתעלם? אין זה מן הראוי להגיד תודה? זה לא עולה כסף אולי חצי שניה אולי רק מילה. איך אני יכול לשמח אותו [או להתעלם מלומר תודה] על כל החסדים הנפלאים האלה?

הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ מָלֵא רַחֲמִים וְכָל הָעוֹלָם מָלֵא רַחֲמָנוּת וְהוּא יִתְבָּרַךְ רוֹצֶה מְאד בְּהָעוֹלָם, עַל כֵּן אֲהוּבִי, אָחִי, אַתָּה הַמְעַיֵּן, נַפְשִׁי וּלְבָבִי, חֲזַק וֶאֱמַץ מְאד וּבְטַח בַּשֵּׁם כִּי לא יַעֲזב אוֹתְךָ, כִּי כָּל מַה שֶּׁעוֹבֵר עָלֶיךָ הַכּל לְטוֹבָתְךָ וְתִסְמךְ עַל רַחֲמָיו הַמְרֻבִּים בְּלִי שִׁעוּר, כִּי הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ גָּדוֹל מְאד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר, וְיֵשׁ עִנְיָן שֶׁנִּתְהַפֵּךְ הַכּל לְטוֹבָה וּזְדוֹנוֹת נִתְהַפְּכִין לִזְכֻיּוֹת רַק חֲזַק וֶאֱמַץ . רבי נחמן מברסלב.

הלימוד הוא פשוט השם רוצה בכל יהודי ויהודי [בכל בן שלו יהי' איך שיהי'] מאוד, השם מחכה שניפנה אליו, שנעשה תנועה, איזה התעוררות מלמטה, רצון להתקרב, רצון להתחדש, רצון להכיר השם לא עוזב אותי ולא יעזוב אותי לעולם, אין לנו אפשרות להבין כמה אבא הוא רחמן, כמה אבא הוא גדול, צעקתו של רבי נחמן מברסלב מהדהדת בליבנו - אין שום יאוש בעולם כלל...

רק תקום תעשה מעשה, תדבר בפה עם אבא שבשמים !

מאת תלמידים כותבים

ישיבת ברסלב מאיר

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה