שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> רוחניות -> יהדות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יהדות
 

סט תפילין לבר מצווה


goren assa
 
 

הרגע הגדול שלכם עומד להגיע. הילד שלכם, זה שהבאתם לעולם, גידלתם, חינכתם וטיפחתם, הופך עוד רגע מילד צעיר, לנער בוגר בן 13, שעומד לעלות לתורה, ולקבל עליו בשמחה עול מצוות. אין ספק, שמדובר על שינוי מהותי שאותו הילד- הנער עומד לעבור. הן שינויים פיזיים והן שינויים מנטאליים ושניהם דורשים הכנה מקיפה ויסודית.

על השינוי הפיזי והמנטאלי שהילד עובר בעת תהליך זה, הוא לומד גם באמצעותכם, ההורים, וגם, במסגרת הבית ספרית. בתהליך הזה, הילד מבין כי עכשיו הוא מצטרף למעגל הבוגרים, וכי מעמד זה מחייב אותו לקחת אחריות על מעשיו, לשים לב למתרחש בסביבתו, ואף להוות מודל ודוגמא אישית לילדים שקטנים ממנו. אין ספק, שמדובר על שינוי מבורך, שהיהדות היטיבה להגדיר. במשנה באבות נאמר, "בן שלוש עשרה למצוות". על סמך משנה זו, נפסקה ההלכה, כי בגיל שלוש עשרה, הנער הופך להיות "בר מצווה", ורשאי מעתה להשתתף במניין ולעלות לתורה.

מקורות ראשוניים לטקס בר המצווה, אנו רואים במאה ה-14 ובמאה ה-15, עוד מאז, כללי הטקס כללו עלייה לתורה, והשתתפות בקריאת התורה בפרשת השבוע. זאת נעשה לצד הקראה של דרשה שנאמרת לאחר העלייה לתורה או במהלך סעודת בר מצווה, שנערכת לאחר מכן, יחד עם המשפחה והחברים.

סט תפילין לבר מצווה

אחת ההכנות הנדרשות בשלב הזה, (בין כל שאר ההכנות) היא לרכוש סט תפילין שמיועד לבר מצווה. במגוון של התפילין שאותו תרכשו במיוחד עבור הילד, או הנכד שלכם, תוכלו למצוא תפילין מבהמה גסה, מבהמה דקה, תפילין מהודרות ועוד - הכל על פי הדרישות שלכם. בנוסף, התפילין הללו עשויות להגיע עם רצועות עור משובחות, התפילין נכתבות על ידי סופר סת"ם ירא שמים - איש מוסמך ומוכשר בכתיבה זו. בתפילין מהודרות, פרשיות התפילין כתובות בכשרות מהודרת וללא ספקות יחד עם תעודת בדיקה מאושרת על ידי סופר סת"ם ובדיקה ממוחשבת.  

סט תפילין לבר מצווה, הוא ייחודי מכיוון שבנוסף לתפילין עצמם, הוא יכול להכיל גם טלית - לפי מנהג העדה. ניתן להשיג היום טלית צמר איכותית, אשר רקומה עם השם של הילד ושם משפחתו, כיסוי יוקרתי, סידור וכיפה מהודרת והכל במחיר שווה לכל נפש. אלו למעשה מספקים עבור ילד הבר מצווה את החוויה היהודית השלמה.

סט תפילין

אין ספק, שרגע הבר מצווה, הוא רגע מרגש בחייה של כל משפחה יהודית. המעבר מן הילד אל הנער, וההצטרפות למעגל הבוגרים, נוסכת בילד מעין ביטחון. סט התפילין שתרכשו עבורו, ילך איתו לאורך כל חייו, ישמור ויגן עליו, ויהיה מזור לנפשו בעת תפילתו.

והעיקר, שתעברו את התקופה בקלות, ושיהיה בשמחות!

מוגש על ידי אחוזת הקודש - תורה, תפילין ומזוזות בהקפדה


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה