שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> רוחניות -> יהדות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
יהדות
 
תשמישי קדושה היו מאז ומתמיד פריטים חשובים שהיוו את הבסיס של כל בית יהודי מאמין. למרות שהיום אנחנו חיים בעידן המודרני תשמישי קדושה עדיין משמשים פריטים מסורתיים שהולכים איתנו בכל מועד וחג וגם ביומיום. כשמדובר בתקופות חגים וחיפוש אחר מתנות מיוחדות להביא לקרובים לנו ביותר, תשמישי קדושה הם כתובת מדויקת. היום אפשר למצוא בקלות מגוון רחב של תשמישי קדושה לכל חג ומועד יהודי.
המשך קריאה
הפרשה מלמדת אותנו על המלחמה האמיתית היחידה שיש, מלחמה שצריך לצאת אליה על מנת לנצח. רגעים לפני סיום השנה, הפרשה מראה לנו איך לעשות מאזן כוחות פנימי ומהו הניצחון אליו אנו שואפים.
המשך קריאה
הספר החשוב 'משנה ברורה' ממרן ה'חפץ חיים' (על שם ספרו 'חפץ חיים' על הלכות לשון הרע) ר' ישראל מאיר הכהן מראדין, מוכר לכל. מאז נכתב לפני כמאה שנה, אף הפך לעמוד ההוראה המרכזי שכל בית ישראל נשען עליו ויצא במספר עצום של מהדורות, ביניהן כאלו הכוללות הרחבות, הערות וביאורים.  
המשך קריאה
ימי חודש טבת הם בחי' ימי עיבור. השם יתברך ברא את עולמו באופן שהמציאות הגשמית של הטבע העוטף אותנו, מרמזת על ההתרחשויות ברובד הרוחני של כל אדם פרטי, בחיים האישים והיום יומיים שלו, וזאת עשה ה' - על מנת שנבין על ידי התבוננות בטבע רמזים על פעילת ומצב נפשנו, וניתן ונשים לב לפעול בהתאם - לשינוי רוחני ופנימי.
המשך קריאה
  מה יש לברסלב נגד השכל ? שמעתי את השאלה הזאת כמה וכמה פעמים, והיא פליאה בעולם, מה יש לחסידי ברסלב נגד השכל - הרי ידוע שיהודי ניכר תמיד בכוח שיכלו וחכמתו, והיא תפארתו וגדולתו להבדילנו משאר העמים. ובכן קראתי מאמרים רבים, שכל כולם לסיכום היו לתקוף את דרך החסידות ע"י טענה זאת, אבל דורשי האמת חסרו מלבקש ולחקור אחר התשובה האמיתית. ואנסה להציג בכלליות קצרה את התשובה מצדהחסידים של ישיבת ברסלב מאיר !
המשך קריאה
בת מצווההנו יום חג ביהדות. יום זה נועד לציין את הפיכתה של הנערה לאישה בעת הגעתה לגיל שתים-עשרה, אשר לפי ההלכה היהודית, כל בת ישראל באשר היא נעשית בגיל זה מחויבת בעול המצוות. 
המשך קריאה
המזון היחיד שהנשמה שלנו מחפשת היא רוחניות!!
המשך קריאה
<< הדף הקודם 11-17 מתוך 17

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה