שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> רוחניות -> מדיטציה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מדיטציה
 

דמיון מודרך – טיפול ודרך חיים


Irit Gross

עירית גרוס

מדריך אתרי ספא של ישראל

 
 

דמיון מודרך – טיפול ודרך חיים.

דמיון מודרך, בניגוד לכמה טיפולים אלטרנטיביים אחרים לא נוצר במזרח הרחוק אלא דווקא בארצות הברית, בתפר שבין החצי הראשון והשני של המאה ה- 20. שיטת הטיפול השכיחה ביותר נקראת שיטת סילבה שפותחה על ידי חוקר המוח חוזה סילבה שרצה לשפר את השגיהם של ילדיו בלימודים.

תוך כדי מחקריו גילה חוזה סילבה כי במצב מוחי מסוים הקרוי גלי אלפא, מסוגל המוח לקלוט מידע מקסימלי. מצב מוחי זה מאופיין בהרפיה מוחלטת של השכל, מעין מצב שבין עירות ושינה. במצב זה, המוח נכון יותר לקלוט דימויים חיוביים המשנים את תפיסת עולמו של המטופל. מצב זה מאפשר גישה נוחה יותר לטראומות ובעיות נפשיות שבמצב רגיל המוח מונע את הגישה אליהם.

זו הסיבה מדוע יותר ויותר מטפלים בכל העולם משתמשים בכלי העוצמתי של הדמיון על מנת להגיע לנבכי התודעה של מטופליהם ולטפל בהם דרך הדמיון.

כיצד זה עובד למעשה?

במהלך טיפול אלטרנטיבי של דמיון מודרך, עובר המטופל הרפיה הדרגתית, עד למצב של גלי אלפא. המדריך, המטפל, הוא זה המכניס את המטופל למצב זה תוך שליטה מוחלטת בנעשה ובאחריות מלאה. לאחר שנמצאים במצב הרפיה, כל אדם צולל אל נבכי דמיונו האישי ומקיף את עצמו בדימויים רגועים ושלווים. דימויים אלה מוחדרים למוח ומשפיעים על הדרך בה הוא מפרש את העולם.

בעקבות טיפול דמיון מודרך, עולה היכולת של המטופל להתמודד עם קשיים וכשלים בעולמו. בנוסף, הוא משפר את מצב רוחו, מקבל רוגע פנימי אינסופי וזוכה להעצמה פנימית גדולה.

למי זה טוב?

צריך להבחין בין דמיון מודרך כפרקטיקה טיפולית לבין דמיון מודרך כחווית התרגעות בלתי מזיקה. בעוד שדמיון מודרך טיפולי מתאים למי שזקוק לטיפול כמו לדוגמה נכי צה"ל, הרי שדמיון מודרך כחווית התרגעות מתאימה לכל אחד, בכל מצב בריאותי ובכל גיל. רובנו לא מודעים לכוחו של הדמיון בהנעת תהליכים נפשיים וטיפול בדמיון מודרך בהחלט יכול להזכיר לכולנו כי יש בידינו כלי עוצמתי לשינוי והעצמה.

דמיון מודרך ניתן לעשות לבד, בזוג או בקבוצה. בכל מקרה, חשוב שיהיה מדריך מוסמך שיידע כיצד להוביל את המפגש אל המחוזות הטובים והמרגיעים. כשהטיפול או המפגש מוצלח, חווה האדם חוויה חושית יוצאת מן הכלל. זה כמו להיכנס לעלם חדש שדרכיו, עמקיו וגבהיו אינם ידועים לנו, עדיין.

היכן ניתן לעשות דמיון מודרך?

דמיון מודרך ניתן לעשות במספר מקומות. ראשית, כחחלק מקבוצה או באופן אישי. שנית, כיום, המון מכוני ספא מציעים טיפול בדמיון מודרך כאחד ממגוון טיפולי הספא הבריאותיים. יחד עם עוד טיפולים אלטרנטיביים, יכול הלקוח לחוות טיפול שלם, הן לגוף והן לנפש.

מלבד זאת, דמיון מודרך לא דורש שום הכנה או התארגנות מוחלטת, כל מה שצריך הוא מדריך מוסמך ודמיון. את זה, כידוע לכל, יש לכולנו, ובשפע.
 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה