שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2452
מאמרים: 7494
Like: 59
מאמרים -> רוחניות -> קבלה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קבלה
 

רדיפה אחר המילוי


מיכאל
 
 

חכמת הקבלה ובפרט בארגון קבלה לעם אנו לומדים כי יש לנו מספר רצונות בסיסיים והם: אוכל, מין משפחה, כסף, כבוד מושכלות אבל אף אחד מרצונות אלו לא באמת משאיר בנו הרגשה של מילוי ותענוג. ההפך הוא הנכון הדרך כלל מה שנרגיש כתוצאה מכך יהיה אכזבה וריקנות.

בדרך כלל נראה לנו שהרצון שלנו שווה בגודלו לתענוג אותנו נשיג אם נמלא אותו, אך כשהתענוג פוגש את הרצון קורה הדבר ההפוך והרצון גדל פי 2 ומשאיר אותנו ריקניים יותר. הריקנות הכפולה הזאת נוצרת בעצם מזה שהאור והרצון מבטלים אחד את השני.

אנו חיים בצורה כזאת ורואים את התוצאות האלה עד עצם היום הזה. אנחנו מגיעים לעולם הזה בלי כלום ויוצאים ממנו בלי שיש לנו משהו מעצמינו. כך אנחנו מתגלגלים בצורה כזאת ואז פתאום מבינים שהמרדף הזה בעצם לא מוביל אותנו לשום מקום וזה לא נותן לנו כלום. הרב לייטמן מסביר כי האנושות לאט לאט מתחילה לחפש את האמת ומגיעה להכרה הזאת שזה ממש נחוץ עכשיו. וההכרה הזאת מובילה אותנו לשיטה מיוחדת של קבלה לעם והשיטה הזאת עוזרת לנו להבין מה זה המילוי האמיתי. המילוי הזה מתממש בצורה של כניסה  דרך מילוי של אנשים אחרים ולא נכנס אל הרצון לקבל שלנו בצורה ישירה. אהבה כלפי הזולת מאוד הכרחית כאן, כי רק באמצעות האהבה ניתן יהיה ליהנות לאחרים  בצורה אין סופית, ואז גם לקבל תענוג בעצמנו, וזה קורה מכיוון שאנחנו ממלאים את האנשים שאותם אנחנו אוהבים.

יש בעולם הזה אין ספור דוגמאות לאיך שהטבע הבהמי שלנו פועל בצורה אינסטינקטיבית. אחת הדוגמאות היא אמא הממלאת את הילדים שלה, שאותם היא אוהבת כל כך חזק. לאומת זאת, בעולם הרוחני זה פועל בצורה הרבה יותר חזקה, בעצם נולדת בנו אהבה שאותה אנו מרגישים כלפי אנשים שאנחנו אינם מכירים כלל, כולל אנשים שאותם אנחנו בכלל לא אהבים ולא רצינו לאהוב, וזה קורה מכיוון ששם אנחנו לא סתם ממלאים אחד את השני וזה לא אנשים שאותם אנחנו אוהבים גם ככה מהתחלה. אנחנו יכולים לחשוב שהאהבה הזאת מופיעה סתם ככה משום מקום, אך זה לא כך. היא מופיעה בעצם בעזרת האור העליון. כשאדם מתחיל בצורה מחייבת לעזור לזולת, הוא מרגיש שנולד בתוכו ממש לאט לאט רגש מיוחד של אהבה שהוא חש כלפיהם, ואז הם ממש הופכים להיות יקרים לו כמו בני משפחה, כאילו זה הילדים שלו או אפילו כמו ילד מאומץ והם משקיעים בו עד כדי כך שהם מרגישים כלפיו אהבה הרבה יותר גדולה ממה שהיו מרגישים כלפי ילד שלהם.

מיכאל לייטמן מלמד אותנו איך בעזרת חכ ההשפעה שנרכוש אפשר נוכל להתמלא בעזרתו, אך יחד עם זאת, כמובן, שלא מדובר כאן בהשפעה למען קבלה עצמית. הדבר הכי קריטי פה זה שנוכל לקבל ע"מ להשפיע. כך אפשר להתמלא גם בעצמי וגם באותו הזמן למלא את האנשים האחרים. היעוד שלי הוא למלא את האחרים, אך בעצם המילוי הזה הוא גם נשאר בתוכי. זה נכון שהדבר הזה אינו מובל לנו כלל, ועד היום אנו לא מצליחים להבין אותו, אבל אנחנו יכולים לאט לאט להבין ולהשיג אותו באמצעות הלימוד של חכמת הקבלה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה