שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2452
מאמרים: 7494
Like: 59
מאמרים -> רוחניות -> קבלה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קבלה
 

רוחניות וקבלה על ידי לימוד בספר הזוהר


בתיה כץ

בתיה

 
 

 

את הספר החשוב ספר הזוהר הקדוש אין כמעט אדם שלא מכיר או אפילו לומד בו, ספר הזוהר הקדוש חובר על ידי התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי וחבורתו לפני יותר מאלף ושמונה מאות שנים, ומאז שהופיע, התקבל בכל העולם כספר הבסיסי והעיקרי של תורת הנסתר.

ספר הזוהר מביא לנו פירושים על התורה והינו ערוך עפ"י סדר הפרשות בתורה, ספר הזוהר הקדוש מכיל בתוכו את אותם סודות הבריאה בנושאים שונים כגון: ראיה בכוכבים, אסטרונומיה, מיסטיקה, גלגול נשמות וכדומה. רובו של ספר הזוהר כתוב בארמית אולם רבי דניאל פריש, ערך הסבר לכל ספר הזוהר הקדוש הנקרא בשם זוהר מתוק מדבש. ספר הזוהר עם פרוש מתוק מדבש מבאר את מהעניינים הברורים עד לפרקים הסתומים וקשים ולא מובנים, ביאור הזוהר הקדוש עם הפירוש המתוק מדבש לרב דניאל פריש הוא למעשה מתאים לכל אחד ולמעשה כל אדם יצליח ללמוד מתוכו.

כוחו העצום של הזוהר הקדוש

עצם ההימצאות של ספר הזוהר מביאה ברכה בבית והיא אף נחשבת להענקת מעטה של שמירה וביטחון מוחלט, ללימוד בזוהר ישנה מעלה אדירה והוא מהווה ליצירת מודעות חיובית שמסייעת בבעיות כמו למשל עצבות ומתח, כאשר קוראים בספר הזוהר הקדוש אפילו שהלימוד בו הינו בלי כל הבנה יש חשיבות גדולה, חז"ל כתבו לא מעט ספרים ומאמרים המדברים על חשיבות הלימוד והקריאה בספר הזוהר הן ביום חול ואף בשבת, כל מי שקורא בזוהר הקדוש שעה אחת בשבת קודש, זה שקול לו כנגד לימוד תורה במשך יותר משבעים שנה בימות החול.

אותה מסורת של לימוד בזוהר הייתה נהוגה כבר לפני עשרות ומאות שנים ועד ימינו, קהילות שונות במדינות שונות בעולם עברו ללמוד את ספר הזוהר הקדוש בכוחות עצמם או כשיעור בקבוצות אחת ממטרות הלימוד הינה קירוב הגאולה השלימה, הבאה של שפע וכן שיפור המזל של האדם.

אילו זמנים מתאימים ללמוד בזוהר הקדוש

את ספר הזוהר הקדוש ניתן ללמוד ולקרוא במשך כל היום גם ביום ואף בלילה מפני שהזוהר ופרשות התורה הינם נחשבים לגדר של תורה שבע"פ, יתרה מכך קיימת חשיבות עצומה ללמוד את הספר בשבת קודש מכיוון שיום השבת הוא ליום קדוש והזוהר הינו נחשב לקדוש הלימוד והקריאה בספר הזוהר הקדוש ביום שבת קודש היא זכות גדולה ועצומה אשר מביאה ליצירת ניצוצות קדושה לנשמת האדם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה