שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> השכרה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
השכרה
 

יועצת שינה לתינוקות


מורן אופיר
 
 
עצם הרעיון שלהיות ברגע להורה הוא ממש מרתיע, כמעט כל האמהות רועדות מהרגע בו יהפכו לפתע לאמהות טריות. האחריות הבלתי פוסקת לתינוק המקסים, והעובדה כי מרגע זה ועד שיגדל ויגיע לגיל 18 הוא יהיה צמוד אלינו כמעט בכל עת, לרוב מסוגלת להבהיל כל אחד.

מה שכן בנוסף, את מרבית הנשים מעצבנות ומטרידות מחשבות, חששות מתהליך הלידה, הצירים, הפחד המתבקש שהתינוק יפגע וכמובן גם, את כל המחשבות על הליך התאוששות. בתור אמא ש'טעמה' מתהליך מיוחד זה כבר 3 פעמים, ההארה הכי שימושית שתשמעו היא לנסות להבין איך עוברים כל חלק בעיתו, והגשר בהתחלה הוא לא אחר ממוכנותיכן ללידה.

שירותי עזר ללידה

חווית הלידה היא לבטח עניין אינדוידואלי, יש נשים שעבורן הלידה עוברת בקלילות, אך יש כאילו שנאנקות מכאבים גם עשרים וארבע שעות, חלק מהנשים תספרנה 'שזה לא כואב'' ושזו פשוט מתנת האל, אבל יש גם נשים שהפלאשבקים מעוררים בהן חלחלה, לכן ההמלצה הכי טובה לאמהות צעירות שתקראו עליה היא לפנות ולחייג לכמה נותני שירות שיכולים לסייע לנשים במצב זה.

יועצת הנקה

יש די הרבה הערות והארות לשירותים שיכולים לעזור מאוד. קיימים קורסים להכנה ללידה שמומלץ לדעת עליהם וכמובן גם להיעזר בתומכת לידה. תומכות לידה הן לדעתי האישית אחד הגורמים הטובים ביותר שהתפקיד שלהם הוא לסייע לזוג ההורים מראשית ההריון ויותר מכך, במהלך הלידה.

הדולה עוזרת בכמה אופנים מרכזיים: המומחית הזו מהווה מקור תמיכה, תומכת בהתמודדות המעייפת עם כאבי התופת ויש כאלו שגם עוזרת בסיטואציית ההנקה הראשונית לאחר הלידה.

מומלץ מאוד להפנים, שיש גם דולות שמשמשות גם כמנוסות בתחום ההנקה, אולם לאו דווקא. מסיבה זו בדיוק כדאי מאוד מבעוד מועד למצוא ולבחור ביועצת אחת לכל הצרכים האלה.

כפי שכבר ציינתי לפני זה, לימודי הנקת הרך לדאבוננו הרב לא פשוט, התינוק הקטן לא מוכן לינוק, כמות החלב קטנה ובנוסף את הרגישויות בחזה. מלוות הנקה תוכל לסייע לאמא הצעירה בלימוד איך לעשות זאת כבר בפעם הראשונה, ומעבר לזה באיזו דרך נשים מניקות בלי לסבול.

ההחלמה היא לרוב לא דבר קל, קל וחומר כשהאמא הצעירה ילדה בצורה לא טבעית, בצורה דומה לכל פרוצדורת החלמה שונה תנומת לילה קריטית. סמכו עלי שגם בתחום הזה הן יכולות לעזור ולסייע, בהיוועצות משותפת עם יועצת מוסמכת. בסופו של יום מובן לכל שהתינוק ישן טוב כך גם האישה תוכל לישון טוב, דבר שיתרום להחלמתה.

בנושא שלנו ישנן המון אופציות ושיטות שאמהות יכולות לבחון, אך צריך להבין שבדומה לבתחומים שונים גם תחום זה הוא לחלוטין תלוי ילד, יש ילדים ש דרך מוגדרת תסייע ותעזור להם לישון ברצף וחיים גם פעוטות שלא, על כן רצוי לפנות אל יועצת מקצועית שיודעת ובקיאה בכמה טכניקות.

דבר אחרון אספר את ההיבטים הקריטיים שחשוב לשקול שבוחרים ביועצת:

יחסים בין אישיים - מהותי מאוד שתחושו ותרגישו קשר וחיבור ליועצת שהחלטתם לקחת.

זמינות להורים -מאוד מומלץ שתמינו ותבחרו ביועצת או דולה שתהיה פנויה עבורכן מתי שתרצו.

ידע מקצועי - אל תהיו תמימים, לא לסמוך על שיחת טלפון, אין מה להתבייש, תבקשו יפה אישורי ההכשרה המתאימים.

כמובן , במידה שאתן מעוניינות לקרוא אינפורמציה אחרת בתחום לחצו ועברו ל-יועצת שינה ומזל טוב!

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה