שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> השכרה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
השכרה
 

ליסינג פרטי - קבוצות רכישה בתחום הרכב


רוי חביב
 
 


קבוצת רכישה היא קבוצה מאורגנת של אנשים פרטיים אשר מתארגנים למטרת השקעה או רכישה של מוצר מסוים. קבוצות רכישה ראשונות הוקמו בענף הנדלן למטרת השקעה בקרקע ובניית בנייני מגורים.
הקבוצה מנצלת את כח הקניה שלה הנובע ממספר החברים בה, לשם השגת תנאים מועדפים ברכישה ובבניה, כשלחברי הקבוצה אין חובה לעבוד עם קבלן זה או אחר.

מגמת קבוצות הרכישה צברה תאוצה ועברה גם לענפים אחרים. כעת רכישת רכב יד שנייה כובשת את התחום. השיטה עובדת כך שכאשר רכב מסוים שהיה בעסקת ליסינג פרטי מוחזר לחברה, החברה מציעה אותו למכירה בשוק החופשי.
חלק נכבד מהרכבים המוחזרים לחברות הליסינג הם במצב מעולה, כמו חדשים, עם מספר קילומטרים נמוך, ללא שריטות ותאונות, ספר טיפולים מתוחזק היטב שמוכיח שהרכב היה מטופל במוסך מורשה, בקיצור רכב ראוי לרכישה.
משום שמגרשי החניה של חברות הליסינג מלאים במכוניות, מטבע הדברים כאשר קבוצת רכישה תתארגן לצורך רכישת מספר רכבים מיד שנייה היא תזכה בהנחה משמעותית על רכישת הרכבים. ואמנם, קבוצות רכישה המבצעות עסקאות של ליסינג פרטי מצליחות להוזיל את עלות הרכב ביחס שבין עשרה לשלושים אחוזים, בהשוואה לעלות הרכב שנרכש על ידי אדם בודד.  

באשר לרכבים חדשים קיימות שתי אפשרויות רכישה, האפשרות הראשונה היא רכישת הרכב ישירות מהיבואן תוך מתן הנחה משמעותית לקבוצה. מרבית היבואנים אמנם נותנים הנחה משמעותית לקבוצות רכישה. האפשרות השנייה נוצרת כאשר היבואן מסרב. אז נכנסת לתמונה חברת הליסינג אשר רוכשת את הרכבים מהיבואן בהנחה משמעותית וחולקת את ההנחה שקיבלה עם קבוצת הרכישה.
שתי דוגמאות אלה ממחישות את היתרון בעיסקת ליסינג פרטי של קבוצת רכישה מאורגנת גם מול יבואנים וגם מול חברות הליסינג. עסקאות ליסינג פרטי של קבוצות רכישה נמצאות בתהליך של התהוות וברור לכל שכל קבוצה נוספת משנה את כללי המשחק בשוק רכישות רכב ליסינג פרטי ושוק זה הולך והופך למשוכלל יותר ויותר.
כבר היום ישנם סוחרים ויבואנים הנותנים שירות הכולל איסוף הרכב מהבית לטיפולים תקופתיים, מבחן רישוי שנתי, תשלום עבור ביטוח הרכב מימון אטרקטיבי בשיטת ליסינג פרטי וחשוב מכל אספקה מיידית עד פתח הבית.

למידע נוסף על ליסינג פרטי הכנסו למאמרים:

ליסינג פרטי - דרך חדשה לצרכנות נבונה?
כדאיות ליסינג פרטי


 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה