שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2476
מאמרים: 7518
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

אודות טרקטור חקלאי לריסוס


אלון טמיר

אלון טמיר מחב' רם-אפ המתמחה במתן פתרונות טכנולוגיים מתקדמים בתחומי השינוע וההרמה (מלגזות טרקטורים ועוד) ללקוחות בתעשיה ובחקלאות ומפיצה בלעדית של חברות ומותגים מובילים בתחומי השינוי התעשייתי והחלקאי, אשר נבחרה ע"י טובי היצרנים בעולם לייצגה בשוק הישראלי ובשווקים נוספים במזרח התיכון.

 
 

 

 

בעבר היה הטרקטור בעל מנוע קיטור ונקרא לוקומוביל. פירושה של מילה זו הינו קטר דרכים. כלי רכב זה החליף את המחרשות אשר היו מופעלות על ידי בני אדם או בעלי חיים, להבדיל. עם השנים התפתח הטרקטור והפך לרכב עם מנוע בעל בעירה פנימית. אך זה איננו השינוי היחיד שחל בטרקטור. כיום משמש הטרקטור למלאכות רבות בענף החקלאות ובענף הבנייה. התקנים שונים המורכבים עליו מאפשרים לבצע מגוון רחב של פעולות, אחת מהן היא ריסוס שטחים חקלאים. פעולה זו מתאפשרת על ידי טרקטורים לריסוס אשר אכן מיועדים למטרה זו.

כיצד מתבצע ריסוס באמצעות טרקטור ?

כידוע, את השטחים החקלאיים יש לרסס על מנת למנוע ממזיקים לחדור לשטח ולפגוע בגידולים. ריסוס בשטח חקלאי יכול להיעשות בכמה דרכים לפי הצורך, תנאי השטח ואופי הגידולים. אחת הדרכים הנפוצות היא טרקטור חקלאי לריסוס. אל הטרקטור מורכב מיכל רסס אשר מכיל את חומר ההדברה.

לאילו מטרות יתאים ריסוס באמצעות טרקטורים ?

ריסוס באמצעות טרקטורים לחקלאות ייעשה בעיקר בעבור גידולים חקלאיים ומטעים. פעולת הריסוס החקלאי הינה פעולה המוכרת בכל העולם, ומטרתה למנוע ממזיקים, טפילים וחרקים שונים לפגוע ביבול. הריסוס מאפשר לשדה או למטע לגדול היטב בצורה בריאה ויפה. עם זאת, לעיתים משמשים טרקטורים לריסוס גם בעבור ריסוס מקורות מים הנגועים בזחלי יתושים. מטרת הריסוס הינה למנוע את התפתחותם של זחלי היתושים לבוגרים.  

באלו חומרים משתמשים לריסוס ?

את חומרי הריסוס ניתן לחלק לשלוש קבוצות: הריסוס הכימי, הריסוס הביולוגי וההדברה באמצעים אלקטרונים.

הדברה בחומרים כימיים הינה דרך מקובלת לריסוס כשבדרך זו נעשה שימוש בחומרים כימיים חזקים. חסרונה של שיטה זו הוא שהרעל אינו פוגע רק במזיקים אותם אנו רוצים למגר, אלא עלול להזיק גם לבני האדם ולחיות. זו הסיבה שלאחר שימוש בריסוס כימי יש לעזוב את המקום המרוסס לכמה ימים או לפחות כמה שעות, בהתאם להנחיות.

ריסוס בחומרים ביולוגים הכוונה לריסוס אשר עושה שימוש בחומרים טבעיים בלתי רעלים, או כאלו בעלי עוצמת רעילות נמוכה. סוג זה של ריסוס נפוץ בשימוש החקלאי. על פי רוב הריסוס מכיל חומרים שאויבים למזיקים אותם רוצים לחסל, אך יחד עם זאת בלא להזיק לגידולים החקלאיים.  

הסוג השלישי הינו הדברה באמצעים אלקטרונים. הדברה זו עושה שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים אשר משבשים את פעילותם של המזיקים בעזרת טכניקות שונות ומתוחכמות. אמצעים אלקטרוניים אלו גורמים לחרקים ולמזיקים להתרחק מהאזור בו הם מופעלים.

מהי ההמלצה לפני הזמנת ריסוס ?

בכל מקרה בו יש צורך בהזמנת ריסוס, בין אם מדובר בריסוס חקלאי באמצעות טרקטורים לריסוס ובין אם מדובר בריסוס ביתי, יש לבחור בחברה אמינה. יש לבדוק האם החברה מחזיקה ברישיון מקצועי להדברה והאם היא עושה שימוש בחומרים מאושרים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה