שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2246
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

בדיקת קיץ לרכב


שגית ד.
 
 

בדיקת קיץ לרכב נערכת במטרה לוודא שהרכב פועל באופן תקין, ויאפשר לנהג ולנוסעיו נסיעה בטוחה ונעימה. טעות היא לחשוב כי בדיקת קיץ לרכב הינה בעלת חשיבות פחותה מבדיקת חורף לרכב. יש לזכור כי גם התנאים השוררים בקיץ יכולים להעמיד את הנהג והנוסעים ברכב בסכנה אם הרכב אינו ערוך להתמודד איתם.

לדוגמא, החום הרב בקיץ יכול לגרום לתקלות במערכות שונות בכלי הרכב, באופן שיסכן את הנוסעים בו. בנוסף, נהג אשר נאלץ לנהוג ברכב בחום הרב ללא מיזוג יעיל יחוש עייפות אשר תגרום לירידה ביכולת הריכוז שלו. עם השנים הטמפרטורות האופייניות לחודשי הקיץ עולות בכל רחבי הארץ, ואפילו תושבי הבירה, אשר נחשבת נוחה יחסית במעלות החום האופייניות לקיץ, יטיבו לעשות אם ישתמשו בשירותי בדיקת קיץ של מוסך בירושלים.

אם כן, מהן מערכת הרכב הנבדקות?

מערכת הקירור
החום הגבוה בישראל בחודשי הקיץ מגדיל במידה רבה את העומס על מערכת הקירור ברכב. מערכת קירור לקויה יכולה לגרום נזק בלתי הפיך למנוע הרכב. נסיעות ארוכות האופייניות לחופשות וטיולים בקיץ מגדילות את הסיכון להתחממות המנוע עקב תקלה במערכת הקירור. בבדיקת קיץ לרכב מוודאים כי צינורות הגומי במנוע אינם סדוקים ויש מספיק נוזל קירור במערכת.

מצבר
מצבר הרכב נתון גם הוא לעומס נוסף בקיץ. בין היתר, המצבר אחראי לפעילות המזגן והמאווררים של הרכב. במידה והמצבר אינו תקין יש להחליפו.

מערכת מיזוג אוויר
מטרת הבדיקה של מערכת מיזוג האוויר ברכב היא לאתר תקלות במערכת המיזוג אם ישנן ולתקן אותן בזמן. כמו כן היא כוללת החלפה של המסנן וניקוי מערכת המיזוג מאבק ולכלוך. כך הביצועים של מערכת המיזוג יעילים יותר, וניתן למנוע עומס מיותר עליה.

צמיגים
חום הקיץ עלול לגרום להתחממות והתפוצצות של הצמיגים אם לחץ האוויר בהם נמוך מהנדרש על פי הוראות היצרן. בדיקת קיץ במוסך תכלול בדיקה של תקינות הצמיגים ולחץ האוויר. סימני שחיקה, יובש או סדקים מעידים על צמיג לא תקין.

מגבים ומתזים
חשוב להחליף את מגבי השמשה אם הם יבשים, סדוקים או אינם פועלים כראוי, היות ותפקידם להבטיח ראות תקינה במהלך נהיגה. מאותה סיבה, יש לוודא גם כי מערכת המתזים פועלת באופן תקין.

מוסך ראנדן, מוסך בירושלים, מציע בדיקת קיץ לרכב ללא עלות. ניתן לתאם מראש את מועד הבדיקה דרך אתר האינטרנט של המוסך.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה