שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

בדיקת רכב לפני קניה


ubebig@gma
 
 

המכונית נמצאת בשימוש שוטף ורצוף של אנשים רבים בישראל. תפוצת המכונית היא גדולה מאוד ויש בתים רבים בהם יש יותר ממכונית אחת לשימוש בני המשפחה. יש מקומות מגורים שבהם חייבים לעשות שימוש במכוניות פרטיות עקב ריחוק ממרכזי אוכלוסייה,או היעדר תחבורה ציבורית ועוד. כלי רכב הם מערכות מורכבות ביותר, ולכן, יש חשש גדול לתקלות שונות בהם,  שאכן קורות מדי פעם. מחירם של כלי רכב חדשים בישראל הוא גבוה יחסית, ולכן, שוק כלי רכב המשומשים הוא נפוץ מאוד.

כדאיות הבדיקה

כאשר מישהו רוצה לרכוש רכב חדש, מומלץ לו לעשות בדיקות חיוניות לפני הרכישה, ואחת מהן היא בדיקת רכב לפני קניה. הבדיקה חשובה ואפילו הכרחית מאחר וכל תקלה שאינה מתגלית בעת הקניה יכולה לעלות כסף רב בעת ההגעה למוסך. כל תיקון יקר כזה הופך את הקנייה ללא כדאית. בעת בדיקת רכב לפני קניה עלולות להתגלות תקלות בטיחותיות משמעותיות, אשר יסכנו את הנהג ונוסעיו. ובנוסף, תקלות אשר יתגלו בעת המבחן השנתי, ויאלצו את בעל הרכב החדש להוציא כספים נוספים לתיקונם.

בדיקה כללית מקיפה

בעת בדיקת רכב לפני קניה ייבדקו כל מסמכי הרכב ותקינותם. וכן, ייבדקו כל המערכות והמכלולים שלו. חלק גדול מהמערכות נבדק באמצעות מחשבים שמסוגלים לבדוק את המנוע, את איכותו, ואת ההספק שלו. כן ייבדקו מערכות הגיר הממוחשבות ועוד. תיערך בדיקה מקצועית שתקבע אם למכונית היו תאונות דרכים  רציניות שגרמו לשלדתה להתעקם, או לירידת ערך. הבדיקה נעשית במשך זמן רב, והיא כוללת נסיעת מבחן במכונית על ידי הבוחן.

בדיקה במכון מקצועי

לאחר הבדיקה ימסור הבוחן למזמין דו"ח כולל על מצב הרכב, וחוות דעת מקיפה עליו. בעל הרכב יחליט לאחר הבדיקה על הצעד הבא. הוא יכול לרכוש את הרכב במחיר שנקבע, או להוריד את עלויות התיקונים שנדרשים עקב מציאת תקלות בו.  מומלץ לכל בעל רכב לערוך את הבדיקה במכון מוכר ובעל מוניטין שבו הבוחנים יודעים לנתח כהלכה את מצבו. שההשקעה בבדיקה חייבת להוכיח את עצמה. רק כך יידע בעל הרכב החדש בביטחון שהרכב שזה עתה קנה הינו תקין.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה