שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

בעל רכב חשמלי? אתה זקוק למצבר מיוחד


ליאת מ

ליאת מנדלסון

 
 

את המילה "רכב חשמלי" אנו כבר רגילים לשמוע והרצון לשמור על איכות הסביבה רק גורמת לתופעת הרכבים החשמליים, איך אומרים, לתפוס תאוצה. כאמור, בעודנו שומעים כתבות שוננות על חשיבותם של הרכבים החשמליים וכיצד הם מסיעים לנו לשמור על כדור הארץ, הרי שלא יוצא לנו לשמוע על המצברים של רכבים אלו. בדיוק על הפרט הנ"ל נדבר במאמר הבא.

מצברים לרכבים חשמליים

מצבר לרכב חשמלי מתחלק, למעשה, לשני חלקים.

רכב חשמלי – מדובר למעשה על רכבים אשר משתמשים באנרגיה הנקראת "אנרגיה כימית", רכבים אלו מבוססים על מצברים אשר נטענים. רכבים אלו מקבלים את החשמל מהמנוע החשמלי ובשל כך אינם זקוקים כלל לדלק. רכבים היברדיים – מדובר על רכבים שמשלבים שני אלמנטים – אנרגיה חשמלית ודלק ובשל כך יש לרכבים אלו שני סוגים של מנועים (לקריאה נוספת בנושא הרכבים החשמליים, יש ללחוץ על הקישור המצורף)

לאחר שהבהרנו את הסוגים של רכבים אלו, נברר את ההבדלים בין מצברים לרכבים רגילים לבין מצברים לרכבים חשמליים.  ראשית כל, מצברים לרכבי חשמל שונים בגודלם. מצברים לרכבים חשמליים צריכים לספק אנרגיה לחלקים נרחבים ברכב ולכן הם יהיו גדולים יותר.
מצברים אלו נטענים בין חמש לשמונה שעות.

מצברים לרכבים חשמליים, ללא צל של ספק, מצליחים לחסוך כסף רב למשתמשים בהם וזה בשל חוסר התלות של הרכבים הללו בדלק ובנפט. עם זאת, כאשר מתבצעת רכישה של הרכב החשמלי חשוב לבדוק באיזה סוג מצבר מדובר לצד פרמטרים נוספים, כגון: ספק הכוח שלו. במידה ויש להחליף מצבר והמצבר הנבחר לא יתאים לרכב החשמלי – הנזק עלול להגיע למחירים גבוהים מאוד.
(לחץ כאן לקריאה אודות ביקורת ודעה בנוגע למכוניות החשמל בארץ ובעולם)

חשוב לזכור

חשוב לזכור שתחום המכונאות דורש לא רק ידע מעמיק אלא גם ניסיון בכל הנוגע לפיתרון של בעיות נפוצות. אמנם תחום הרכבים החשמליים נחשב יחסית חדש בארץ אך קיימים בעלי מקצוע רבים אשר יכולים לספק את השירות הנדרש בנושא הנ"ל. בקישור המצורף ניתן להגיע אל אחת מהחברות המובילות בתחומה בארץ המצברים הן לרכבים רגילים והן לרכבים חשמליים.
בכל מקרה תמיד מומלץ לוודא היטב שבעל המקצוע שרוכשים ממנו את המצבר או לחילופין מתייעצים עמו הוא אכן אדם בעל ניסיון מוכח בתחום.

יש לך שאלות נוספות? למידע נוסף בנושא מצברים הקלק על הקישור המצורף.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה