שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

היערכות נכונה לקניית רכב חדש


 
 

קנייתו של רכב חדש מהווה ללא ספק הוצאה משמעותית, אותה יש לבצע בכובד ראש ובאופן מושכל, ולא מתוך גחמה רגעית וספונטנית. לכן, עוד לפני שעורכים סקר שוק והשוואת רכבים, ולפני שיוצאים לבקר בסוכנויות רכב, חשוב להיערך נכון לרכישה. היערכות נכונה לקראת קניית רכב חדש מורכבת מהבנת צרכיכם והעדפותיכם, מתכנון התקציב ומהכנת מספר קריטריונים לבדיקה והשוואה.

 

הגדרת הצרכים

בשלב הראשון בתהליך קניית רכב עליכם להבין מה יהיו ייעודו, תדירות השימוש בו, תוואי השטח והמרחקים שיידרש לעבור, ומה מספר הנפשות שיסעו בו באופן שוטף. לדוגמא, קביעת ייעוד הרכב תדרוש מכם להבין האם מדובר במכונית לכלל המשפחה, רכב שטח לעבודה או לפנאי, מכונית לנסיעה עירונית או רכב מנהלים. לאחר מכן יש להגדיר את המאפיינים, התכונות וההעדפות האישיות כדוגמת רכב אוטומאטי או ידני, מרווח או קומפקטי, נוח לנהיגה, חסכוני בדלק, וציפיותיכם מבחינת ביצועים ובטיחות.

 

מידע שחשוב לבדוק אודות הרכב

מומלץ להכין מראש רשימה המפרטת את התכונות החשובות לכם, אותן יש לברר ולבדוק בעת סקירת שוק הרכבים החדשים. נתונים אלו יכללו בין היתר את נוחות הנהיגה והתמרון, המרווח בחלל הפנימי של הרכב כולל גודל תא המטען, תפקודה התקין של מערכת הבלימה, אמצעי המיגון, נוחות השימוש בדוושות הרכב, איכות שילוב ההילוכים, אבזורים קיימים ונוחות השימוש בהם, וכן אפשרויות לאבזורים נוספים.

 

הגדרת התקציב

השיקול המשמעותי ביותר בקביעת סוג ודגם הרכב שתוכלו לרכוש הינו התקציב העומד לרשותכם. בעת חישוב התקציב יש לשקלל לא רק את מחיר הרכב אלא גם את עלויות הביטוח, טיפולים תקופתיים, דמי רישוי, תוספות ואבזורים נוספים כמו מערכת שמע או מיגון. חישוב מושכל עשוי להניב תוצאות מפתיעות. לדוגמא,  עלויות הרכישה של מכוניות היברדיות גבוהות בדרך כלל מאלו של הדגמים הרגילים, אך שקלול הוצאות הדלק עשוי בהחלט להראות שדווקא רכבים אלו יהיו חסכוניים יותר לטווח הארוך.  

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה