שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

הסעות נכים – בטיחות היא מעל לכל


אסף יהלומי
 
 

אנשים הסובלים מנכויות שונות יש מכל קבוצות הגיל. הדרך לשנע אותם היא לעיתים מאוד מסורבלת ושימוש בתחבורה ציבורית אינו עולה על הדעת. חברת הסעות אשר באמתחתה מכל 20 כלי רכב מחויבת כי אחד מתוך 20 כלי רכב ישמש הסעת נכים עם כל המשתמע מכך.

מושבים בטיחותיים, כיסאות גלגלים, קיים, מכבש היורד מן הרכב לרצפה על מנת לשנע את הנכים בעזרת כיסא גלגלים לכלי הרכב וממנו החוצה. ישנם נכים עצמאיים יותר וישנם נכים תלותיים, חשוב לצוות נהג+מלווה בנוסף לאיש המלווה את הנכה על מנת לעזור. היות והסעות שכאלה אינן אוספות רק אדם אחד אלא כמה בדרכן, יש לשים לב כי קיין מרווח ומקום לכל הנוסעים הסובלים מנכויות כלשהן
 

מימון הסעות נכים

על פי רוב יוצא כי הנכים ברצותם לצאת מביתם, לנסוע לאירוע או פשוט להגיע מנקודה לנקודה צריכים לממן מכיסם הסעות מכל יעד שיחפצו להגיע אליו. כאשר מדובר במקום עבודה, המימון יהא על מקום העבודה בהתחשב במצבו של הנכה.

ישנן נכויות בדרגות שונות, ואמצעי הובלה שונים מאדם לאדם. ככל שעניין הסעת הנכה מסורבלת ומצריכה שילוב של כיסא גלגלים, מיניבוס, או רכב בנפרד, לפעמים יש צורך במיטה – כך גם העלויות מתייקרות
 

אירועים, חגיגות, לימודים – עולם שלם

היות אדם נכה אינה צריכה להגבילו לצאת מפתח ביתו. נכים רבים מוצאים עצמם משתלבים הן שוק התעסוקה, והן בתחומי לימוד מגוונים, מסעדות פנאי ובידור. לא לכולם יש את היכולת לשנע עצמם בצורה עצמאית או בתחבורה ציבורית. לכן על מנת לאפשר להם ליהנות ישנן עמותות החוברות אל חברת הסעות לנכים ומעניקה להם את האפשרות לחיות את חייהם כאחד האדם. לצאת ולהתאוורר, חופשות, טיולים ועוד. יש לשים לב כי במידה ומעוניינים לשכור את שירותיה של חברת הסעות כלשהי יש לוודא כי אכן הרכבים עומדים בתקנים להסעת נכים, ויש לפרט את המוגבלות, האם יש מלווה  וכיו"ב.
 

הנכות מתחילה ונגמרת בכוח הרצון

אנשים נכים רבים מחפשים אטרקציות על מנת לשבור את המציאות המגבילה שלהם, וגם על מנת להשתלב בחברה. ישנם אירועי נכים המצריכים הסעות לאירועים בכלי תחבורה יעודי. יש לשים לב כי הרכב בעל מעלית להורדת והעלאת הנכים לרכב, חגורת בטיחות ומקום עגינה לכיסא, מוט אחיזה לנכים בזמן הנסיעה, מקומות למלווים, רישיון מפעיל ורישיון נהיגה בתוקף ועוד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה