שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

חלקי חילוף מקוריים ותואמים לרכב


שגית ד.
 
 

שתי הסיבות העיקריות שבגללן מכניסים את הרכב לטיפול במוסך זה טיפול בתקלות או טיפולים תקופתיים. בנוסף, טיפולי מוסך בראשון לציון כוללים התקנת חלקי חילוף ברכב. הצורך בהחלפת רכיבים יכול לנבוע מתקלה או פגם ברכיב, בלאי שלו או פגיעה ברכיב עקב תאונה. התקנת רכיבים שאינם תקניים או שאינם מתאימים לסוג הרכב עלולים לפגוע בתפקוד הרכב ולהוות סכנה בטיחותית לנוסעים בו.

חשוב שלא להתפשר על כך ולוודא כי מותקנים ברכביכם חלפים איכותיים המתאימים לדגם הרכב, ולא לתת למחיר החלפים להוות השיקול העיקרי בבחירתם. מומלץ שבעלי רכב יכירו את האפשרויות העומדות בפניהם בכל הנוגע לחלקי חילוף ויוודאו עם בעל המוסך איזה סוג חלפים בכוונתו להתקין ברכב במסגרת הטיפול, לפני שצוות המוסך יחל בעבודה.

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של חלקי חילוף בהם ניתן לעשות שימוש במהלך טיפול מוסך: חלקי חילוף מקוריים, חלקי חילוף תואמים, חלקי חילוף תחליפיים וחלקי חילוף מקוריים משומשים. הראשון מבניהם, חלקי חילוף מקוריים, משווקים על ידי יבואני הרכב. איך תדעו לזהות אותם? אפשר לבדוק את האריזה, עליה צריך להיות מצוין לוגו יצרן הרכב. שימוש בחלפים אלו הוא היקר מבין האפשרויות העומדות בפני בעל רכב - ההפרש בין עלות חלקים מקוריים לעומת שני הסוגים הבאים יכול להגיע לכדי עשרות ואף מאות אחוזים בעלות.

מי שיהיה בעד שימוש בחלקי חילוף מקוריים הם מוסכי יבואן, מכיוון שיבואני הרכב ירצו שהם ימכרו את המוצרים שיגרמו להם להרוויח עוד. לא הרבה יודעים את זה, אבל בעלי רכבים יכולים לבחור באילו חלקי חילוף יעשה שימוש בטיפול. לדוגמה, ניתן לטפל ברכב אצל מוסך יונדאי בראשון לציון, גם אם אינו מוסך יבואן, ולבקש מהמוסך להשתמש בחלקי חילוף מקוריים, תואמים, תחליפיים או מקוריים משומשים.

חלקי חילוף תואמיםמיוצרים על ידי אותן חברות שמייצרות את חלקי החילוף המקוריים מהם מרכיבות יצרניות הרכב את המכוניות, כך שאיכותם זהה לאלו של החלפים המקוריים. על אריזות חלקי חילוף אלה יופיע שם החברה אשר מייצרת אותם. היות ומדובר למעשה באותם רכיבים כמו החלפים המקוריים, אך בעלות נמוכה הרבה יותר, בעלי רכב רבים מעדיפים כי יעשה בהם שימוש במהלך טיפול מוסך.למשל, אצל מוסך פורד בראשון לציון, יכולים למכור חלקי חילוף מקוריים וחלקי חילוף תואמים של רכבי פורד, אך שני הסוגים מיוצרים בעצם על ידי אותה חברה!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה