שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

טיפים לקניית רכב מיד ראשונה


ג'וש הכהן
 
 

 

טיפים לקניית רכב מיד ראשונה


הגיע הזמן לקנות רכב חדש או להחליף את הישן. רכישת רכב חדש היא עניין משמעותי ומורכב.

היתרונות  של קניית רכב מיד ראשונה רבים: להבדיל מרכב מיד שנייה, מגוון האפשרויות רחב יותר, אין צורך להתפשר על דבר (צבע הרכב למשל) וכמובן, קניית רכב חדש היא אמינה ובטוחה.  לרכב חדש יש אחריות ושירות של הסוכנות/חברה.  מלבד החוויה המרגשת של קניית רכב חדש; זוהי עסקה בטוחה וקלה יותר. אם ברצונכם לקנות רכב משומש, אין לדעת לעולם מה מצבו ה"אמיתי" של הרכב ובמקרה של בעיה כלשהי לאחר הקנייה, אין לאן לפנות והסיכוי למפח נפש גבוה יותר.

רובנו מבצעים קניית רכב מיד ראשונה אחת לכמה שנים; הרכב משמש אותנו על בסיס יומיומי והוא אחד ממוצרי הצריכה הדומיננטיים ביותר בחיינו. רכב דורש אחזקה, ביטוח, דלק, חנייה, טיפולים וניקיון... כך, קניית רכב מיד ראשונה דומה בחוויה ללידה ותחזוק הרכב לגידול ילדים.

בעת קניית רכב חדש ישנם שיקולים רבים, בחשיבות משתנה, בהתאם לצורכי ולרצונות הקונה.

סוג הרכב: עד לעשור האחרון, סוג הרכב המוצע היה רכב הפועל על דלק או בנזין.  בשנים האחרונות התרחב השוק ובמסגרת המודעות הגלובלית לאיכות הסביבה התווספו המכוניות החשמליות או חצי-חשמליות, הידועות כרכב "הייבריד". קניית רכב מסוג זה מהווה אופציה טובה, אקולוגית וחסכונית. היתרון הגדול בקניית רכב הייבריד או רכב בעל מנוע חשמלי מלבד שמירה על כוכב הלכת שלנו, הוא הטבות במס רכישה עבור קניית רכב מיד ראשונה. הממשלה מעוניינת לעודד קניית רכבים ידידותיים לסביבה ולכן מעניקה הנחות במס.

זהו בהחלט שיקול משמעותי בעת קניית רכב חדש. החיסרון בכך הוא: מאחר, שמכוניות חשמליות הן מוצר חדש יחסית, אין עדיין תשתית מספקת בארץ לתחזוק הרכב, הטענת המצבר החשמלי וכיו"ב.

מובן, כי קיימות מספר קטגוריות של רכבים,למשל: רכב משפחתי, טנדר, ג'יפ, רכב ספורט וכו'.

לאחר שהחלטתם על סוג הרכב והקטגוריה, ישנם שיקולים נוספים בעת קניית רכב מיד ראשונה.

רצוי לקחת בחשבון את השיקולים הבאים: תוספות למיניהן (GPS, דיבורית), סוג תיבת ההילוכים, הגה כוח או רגיל, חלונות חשמליים, מערכת מיגון הרכב ועוד- כל זאת בהתאם לצורכיכם, רצונותיכם, הרגליכם ונוחיותכם.

צריכת הדלק של הרכב הוא שיקול מהותי בעת קניית רכב מיד ראשונה. רכב החסכוני יותר בצריכת דלק לטווח הארוך, אך יקר במחירו עלול לחרוג מתקציבכם, אולם רצוי לחשב את החיסכון בדלק לטווח ארוך.

מעבר לתקציב, חשוב מאוד לדעת מהיכן רוכשים את הרכב. קניית רכב מיד ראשונה מתבצעת דרך סוכנויות רכבים ואף חברות להשכרת רכב. רצוי לוודא כי המקום ממנו רוכשים את הרכב הוא מקום רציני "עם גב": אחריות לרכב ולחלקי החילוף, שירות אמין ומקצועי וזמין ככל האפשר. מובן, שמומלץ לרכוש ממקום בעל מוניטין וניסיון מקצועי.

אז החלטתם על קניית רכב מיד ראשונה? נותר לאחל נסיעה טובה ומזל טוב.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה