שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

טיפים לתחזוקה נכונה של מערכת מיזוג האוויר ברכב


שגית ד.
 
 

בחודשי האביב ובעיקר בחודשי הקיץ, חשוב לשמור על מערכת מיזוג אוויר תקינה אשר פועלת היטב. הבעיות הנפוצות בהקשר של מיזוג רכב הן תקלות בקירור. ריכזנו עבורכם כמה תקלות אפשריות במערכת מיזוג האוויר:

אין מספיק גז במערכת המיזוג – חוסר בגז יגרום להפסקת הקירור. ויש צורך למלא מחדש את צינורות הגז. לפני המילוי יש לשאוב את הגז שנשאר במערכת כיוון שהישארותו עלולה לגרום להצטברות של לחות בצינורות המזיקה למערכת. גז דולף- אפשרות שלא מתרחשת לעיתים קרובות ועלולה לגרום לקירור להיפסק. אם זו הסיבה לבעיה צריך לחפש את הנקודה בה דולף הגז ולתקנה. בעיה באספקת החשמל- אינה מאפשרת למדחס לפעול טוב. מערכת חימום שלא נסגרה הרמטית- גורמת לחום לעבור פנימה, מצב שלא מאפשר קירור. בעיה במדחס- במצב כזה יש להחליף את המדחס, כולל השסתום והמייבש.

כדי להיות בטוחים בתקינותה של מערכת המיזוג כדאי לבצע בדיקה במערכת מיזוג האוויר במוסך. ישנם מוסכים אשר מציעים בדיקת מערכת מיזוג אוויר חינם עם הגעת האביב. הבדיקה כדאית ובאפשרותה למצוא תקלות אפשריות, או חלקים פגומים במערכת הנצרכים להחלפה. במוסך יבדקו את המחזוריות של גז הרכב, ינקו את מייבש הרכב ואת המעברים, יחליפו את המייבש במידה ויהיה צורך, יבדקו את טמפרטורה המערכת לפני ואחרי הפעולות הללו ויבדקו האם ישנן דליפות או נזילות במערכת.

בעלי רכב ישכילו לעשות אם יערכו בדיקה במוסך בקרבת מקום מגוריהם אשר מציע בדיקה כזו. לא חייבים לגור באזור המרכז הלח או באילת החמה בכדי ליהנות מן היתרונות שבבדיקה מסוג זה. גם בעלי רכב בעיר הבירה יתכן ויחסכו כסף רב אם יכניסו רכבם לבדיקת מוסך בירושלים ובכך ימנעו מתקלה במערכת המיזוג בחודשי הקיץ.

בנוסף, ריכזנו עבורכם כמה טיפים שימושיים שיעזרו לכם לתחזק היטב את מערכת מיזוג האוויר ברכב בפרט ואת הרכב בכלל:

מומלץ לאוורר את הרכב על-ידיד פתיחת חלונות ודלתות במידה ועמד זמן רב בשמש כדי להוציא את האוויר החם לפני הדלקת מיזוג האוויר. כדאי מאוד לבצע לעיתים תכופות בדיקות של חום המנוע לפי הטמפ' בשעון בזמן פעילות מיזוג האוויר ברכב, כדי למנוע מצב של התחממות יתר במנוע. במידה וזה אכן קורה יש לכבות את מזגן הרכב בהקדם. כדי להסיר את שכבות הלכלוך שהצטברו על המעברים במהלך החורף כדאי לבצע שטיפה של המערכת ולנקותה מלחות- דבר שיועיל לפעולה מיטבית של מערכת מיזוג האוויר ברכב.

בדיקת קיץ לרכב הינה בדיקה מומלצת אשר כוללת בתוכה את בדיקת מערכת מיזוג האוויר על כל רכיבי מערכת הקירור ברכב, וכן בדיקה של המצבר, הצמיגים והמגבים, בכדי להבטיח כי הרכב מוכן ויפעל באופן תקין במהלך הקיץ.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה