שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

יבוא רכבים אישי לארץ


דוד כהן

עורכת תוכן באינטרנט

פארטי אפ בניית אתרים וקידום אתרים

http://www.partyup.co.il/

 
 

כלי הרכב הפך לאמצעי תחבורה חשוב ויעיל במהלך המאה הקודמת. הרכב מאפשר לאדם להגיע ממקום למקום במהירות וחוסך זמן יקר. ישנם אנשים האוהבים את תחום הרכב ומעוניינים להפוך ליבואני רכבים. בזמן האחרון נפתחים קורסי יבואן רכב במכללות שונות בארץ. קורסים אלה נמשכים חודשים מספר כאשר במהלכם רוכשים הסטודנטים ידע וכלים בנושאים השונים הקשורים לייבוא רכבים. בסיום הקורס מקבלים הבוגרים תעודת יבואני רכבים המשפרת את הסיכויים להתקבל לעבודה בתחום זה.

כדי להיות יבואן רכב חשוב לזכור כמה דברים בנושא שילוח בינלאומי. ראשית, יבואן הרכב עובר פרוצדורות ביורוקרטיות רבות. כדי לייבא רכבים יש צורך לעמוד בכל הדרישות והתקנות של אגף הרכב ושירותי התחזוקה הפועלים מטעם משרד התחבורה. שנית, היבואן מתחייב לייבא מספר מסוים של רכבים בשנה וכן לאחריות של שנתיים על כל רכב שהוא מספק ללקוח ועוד לשבע שנים עבור אספקת חלקי הרכב. אף על פי כן, היתרונות במקצוע יבואן רכב הן שהיבואן יכול לייבא מחו"ל סוגי רכבים שונים ושלקוחות רבים יעדיפו לפנות אליו ולא לבצע יבוא רכב אישי, היות שייבוא רכב אישי מצריך ביורוקרטיה רבה מצד האדם הפרטי.

כפי שנאמר לעיל, יבוא רכבים דורש אישורים רבים והתעסקות רבה בניירת ובביורוקרטיה. תפקיד החברות השונות ללוות את הלקוח בתהליכים הביורוקראטיים השונים עד הגעת הרכב לפתח ביתו של הלקוח. כדי לייבא רכב יש צורך להחליט איזה סוג רכב מעוניין הלקוח לרכוש ולפעול בהתאם לכך. סוגי הרכב שניתן לרכוש הם רבים ומגוונים: יגואר, יונדאי, מזדה, וולוו, פולקסווגן, סקודה, סוברו, רנו, סיטרואן, פיאט ועוד.

דבר נוסף שיש לוודא בעת יבוא רכב אישי הוא האם קיים הסכם סחר עם המדינה שממנה באים לייבא את הרכב. לצורך זה קיימת מחלקה מיוחדת העוסקת בהסכמי סחר בילטראליים והממונה על מינהל סחר חוץ ועל הקשרים המסחריים־כלכליים בין ישראל למדינות אחרות. תפקידיה של מחלקה זו הם לבחון את כדאיות הסכמי הסכר ולסייע בקביעת מדיניות הסחר, לטפל בחסמי הסחר ובסוגיות השונות הנוגעות לסחר, לנהל משא ומתן בנוגע לסחר ולטפל בקשרי הסחר. ישראל מקיימת הסכמי סחר עם מדינות שונות ברחבי העולם: ארצות הברית, האיחוד האירופי, מקסיקו, טורקיה, קנדה, ירדן ומצרים.

לסיכום, חשוב לזכור כי תהליך יבוא רכבים הוא תהליך מורכב המצריך השקעה כספית מרובה, תהליכים מנהליים שונים הכוללים בין השאר ניהול משא ומתן עם המדינה שממנה מעוניין האדם לייבא את הרכב, המתנה במשך כחודש ויותר עד להגעת הרכב וכדומה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה