שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

כל מה שרציתם לדעת על מחפרונים


מרטין

 

שלום רב לכולם, שמי מרטין בוקסדורף. אני מתמחה בקידום אתרים בגוגל( זה האתר) ויחסי ציבור, ניתן לראות את האתר בלינק הזה. כמו כן הייתי רוצה להזמינכם לאתר שלי של מחיקת אזכורים שליליים, כאן.

 

 
 

 

כמה פעמים יוצא לנו לראות אתרי בנייה רבים או עבודות בכביש בהם אנחנו רואים טרקטור צהוב ומוכר שאנחנו פשוט קוראים לו בשם אותו אנחנו מכירים: טרקטור. אולם מי שקצת מבין עניין, יודע כי מדובר על עולם ומלואו והשם המקצועי של אותו טרקטור שאתם רואים הינו מחפרון. מדובר על ציוד מכני הנדסי פופולארי מאוד ברחבי העולם.

מחפרוניםמשמשים כיום בעיקר לענפי הבנייה, התשתיות העירוניות ולבניית כבישים. מקורם של המחפרונים הינו בבריטניה, כאשר אי שם בשנות ה-50' הומצא הכלי על בסיס הטרקטור כמובן. כיום כפי שציינו מדובר על ציוד מכני הנדסי פופולארי מאוד בעולם, כאשר יש לו מספר יתרונות עיקריים הגורמים לכך.

ראשית, מחפרונים הם מאוד קומפקטיים ביחס לדחפור לדוגמא וניתן לנייד אותם ממקום למקום בקלות יתרה, כאשר אין חובה שמשאית גדולה תשנע אותם (למרות שזה נוח יותר) וכל מחפרון יכול לנסוע באופן עצמאי על הכביש בלי להזיק לו כמובן. היתרון העיקרי של מחפרונים הוא האמצעים שמותקנים עליו: יעה קדמי והמחפר האחורי.

המבנה של המחפרונים, מה יתרונותיהם הגדולים?

המחפרונים עצמם כמובן מבוססים על הטרקטור והנהיגה בהם היא קלה יחסית שכן נוהגים בהם באמצעות הגה, דוושת בלם , דוושת גם וידית הילוכים. כמו כן, כפי שציינו, למחפרונים יכולת תנועה עצמאית שכן הם מצויידים בארבעה גלגלי גומי המאפשרים להם לנוע גם בשטח סלעי וכן גם בכבישים. הם מגיעים למהירות של עד שלושים קמ"ש.

בחזיתם של מחפרונים מותקן היעה הקדמי, שנשלט על ידי זרוע זרועות הידרואליות, כאשר הם משמרות לעלייה והורדה של היעה הקדמית וכן גם סיבוב של היעה עצמו (רק פנימה או החוצה). היעה הקדמית משמשת בעיקר לדחיפה של עצמים, נשיאה של חול וחצץ וכן להעמסה של משאיות בחומרים אלו.

באחוריהם של המחפרונים מותקן המחפר האחורי. השימוש בו מתאפשר רק כאשר המחפרון נמצא במצב נייח כאשר פורסים למחפרון את הרגליים המייצבות שמאפשרות לו לבצע עבודה יציבה. היעה האחורי בעצם מאפשר עבודות חפירה קטנות, שבירת אספלט, הכנת תשתיות וכדומה. השליטה במחפר האחורי מתבצעת על ידי שתי ידיות השולטת בזרוע של המחפר.

 

אז אם נסכם זאת, המחפרון הינו חלק מעולם שלם של ציוד מכני הנדסי (או צמ"ה כפי שמכנים אותו בשפה המקצועית) יעיל מאוד וגמיש מאוד. לכן כאשר אתם מסתובבים בכבישים או ברחבי העיר שלכם, להבא תדעו כי לא מדובר סתם על עוד טרקטור אלא על מחפרון, שהינו כלי כבודה סטנדרטי ופופולארי מאוד ברחבי העולם.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה