שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2287
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

כלי רכב חשמליים קלים – נסיעות ידידותיות לסביבה


דוד סולי
 
 

כלי רכב חשמליים קלים – נסיעות ידידותיות לסביבה

אם כמו רבים אחרים, גם אתם מחפשים כלי תחבורה ידידותי לסביבה וודאי שקלם לרכוש כלי רכב חשמלי קל. בקטגוריה זו נכללים הקלנועית, הקורקינט החשמלי והאופניים החשמליים (גם סגווי אך הוא פחות נפוץ ולא נתייחס אליו כאן).

מה מאפיין כלי רכב חשמליים קלים?

המאפיין הברור ביותר היא העובדה שמדובר בכלי רכב חשמלי. פעילותו מתאפשרת תודות לסוללה חשמלית ומנוע חשמלי. מדובר בכלי רכב שקטים, ידידותיים לסביבה וקלים לתפעול. אין צורך ברישיון נהיגה, רישוי או בדיקות תקופתיות. כמו כן, אין חובת ביטוח.

קלנועית לנסיעות בתוך העיר

ייתכן שכלי הרכב החשמלי הקל המוכר ביותר היא הקלנועית. קלנועיות נמצאות בעיר ובכפר מזה שנים רבות ומשמשות בעיקר את המתקשים בהליכה. אך קלנועיות בהחלט יכולות לשמש כל מי שמחפש דרך נוחה וקלה להתנייד וכמובן – ללא טיפה אחת של דלק. קלנועית יכולה להגיע למהירות של כ-18 קמ"ש וטווח הנסיעה שלה הוא כ-40 ק"מ (תלוי כמובן בדגם ובהספק הסוללה והמנוע). על הקלנועית לנסוע על המדרכה וחל איסור נסיעה על כבישים בינעירוניים. נסיעה על קלנועית מותרת מגיל 16 ומעלה אלא אם כן מדובר בנער/ה נכה.

קורקינט חשמלי

בדומה לקלנועית, הקורקינט החשמלי פועל תודות לסוללה ולמנוע המחוברים אליו. הקורקינט הוא כלי שנוסעים בו בישיבה (למעט דגמים קטנים המיועדים לילדים ואינם נכללים בקטגוריה זו). הוא מגיע למהירות של עד 40 קמ"ש. כמו הקלנועית, על הקורקינט להישאר על המדרכה בלבד ולהימנע מכבישים בינעירוניים לחלוטין. רכיבה על קורקינט חשמלי מותרת מגיל 14 ומעלה.

רכיבה על אופניים חשמליות

שלא כמו כלי הרכב החשמליים הקלים האחרים, היחס מבחינת חוקי התנועה זהה לאופניים רגילות. זהו כלי הרכב החשמלי הקל היחיד המותר בנסיעות בינעירוניות. אופניים חשמליים מגיעים למהירות של עד 25 קמ"ש בנסיעה בעזרת המנוע, טווח הנסיעה הוא עד כ-40 ק"מ. הבדל נוסף בין האופניים החשמליים לבין כלי הרכב האחרים בקטגוריה זו היא העובדה שניתן להמשיך לרכב עליהם גם ללא פעילות המנוע כלל. רכיבה על אופניים חשמליים מותרת מגיל 16 ומעלה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה