שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

מה בודקים כאשר רוכשים רכב יד שניה ?


רוי חביב
 
 


ראוי להכיר את האמצעים בהם יש לנקוט על מנת לא ליפול בפח כאשר רוכשים מכונית משומשת. לאחר ההחלטה על סוג הרכב ועל התקציב המיועד לרכישה, ולאחר שמצאנו שהרכב עומד בקריטריונים שהצבנו לעצמנו, רצוי לנקוט בצעדים הבאים:
יש לזכור שרכישת רכב יד שניה מאדם פרטי יכולה אמנם להוזיל את העיסקה אולם יש לה צדדים אחדים שאם ננהג לפיהם נמזער את הסיכון.
ראשית רצוי לברר מיידית מיהו המוכר. אם הוא מציג עצמו כבעל הרכב, עדיף לפוגשו בביתו או במקום עבודתו ולבדוק האם תעודת הזהות שלו תואמת את המופיע ברישיון. כל זאת במידה שיהיה צורך לאתרו בעתיד. אם המוכר מספר סיפור שהוא מוכר את הרכב של אחותו, שכנו או דודו או כל סיפור דומה, יתכן מאד שהאיש הוא סוחר מכוניות לא מורשה ורצוי לא לרכוש את הרכב גם אם המחיר אטרקטיבי.
יש לזכור את הפתגם שמי שקונה בלילה בוכה בבוקר. לפיכך, רצוי לראות את הרכב אך ורק באור יום ועדיף להגיע עם חבר כדי שייתן חוות דעת נוספת.
רישיון הרכב הוא המסמך הראשון והעיקרי שיש לבדוק את מקוריותו. רישיון הרכב מציין את מספר הבעלים הקודמים שהיו לרכב (הדבר רשום בסעיף מספר בעלים קודמים). בנושא זה זהירות היתר לא תזיק משום שאם בכל זאת מתעורר חשד לגבי מקוריות רכב יד שניה ניתן לבדוק בעלות קודמת במשרד הרישוי.
כמו כן רצוי לבדוק את תאריך הבעלות, משום שאם הרכב נמכר זמן קצר לאחר רכישתו יש לברר מדוע. מידע חשוב נוסף שמופיע ברישיון הרכב הוא תאריך הדפסת הרישיון. במידה וזה רישיון חדש יש לברר מהי הסיבה וכן לשים לב שעל הרישיון מוטבעת החותמת של כשירות תנועה, כלומר הרכב עבר טסט שנתי.
אם רישיון הרכב נראה חשוד רצוי מאד להתחרט ולא לרכוש. רישיון רכב חשוד יכול להיות מסמך בלוי, כל הכתוב בו מטושטש וזה בהחלט יכול להוות סימן לזיוף. ואם מדברים על זיוף, מחירו של רכב יד שניה קשור קשר הדוק להיותו של הרכב מקורי, מזויף או גנוב. רכב יד שניה הנמכר במחיר שהוא נמוך באופן משמעותי ממחיר השוק או ממחירו במחירון, יש לחשוד בכך שהרכב הוא בעייתי.

מחפשים רכב יד שניה ?

הכנסו לאתר אוטוסנטר:

http://www.autocenter.co.il/


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה