שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

מהו ליסינג פרטי לרכב


רוי חביב
 
 

 

קיימות שיטות מימון שונות ותכניות מימון מגוונות לרכישת רכב, אולם מסתבר שבמבחן של עלות - תועלת לאורך זמן, שיטת ליסינג פרטי היא הדרך היעילה ביותר, המשתלמת ביותר וזו שגם עומדת במבחן יותר מאשר שיטות מימון אחרות.

ננסה להסביר כאן כיצד שיטה זו עובדת וכיצד כל אחד יכול לרכוש רכב באופן בטוח, מהיר ומתאים לכל כיס.

בשיטה של ליסינג פרטי, פרט למקרים חריגים, הרכב נשאר בבעלות חברת הליסינג עד תום התקופה הקצובה שנקבעה בחוזה העסקה. בשיטה זו רוכש הרכב משלם סכום חודשי קבוע ידוע מראש לאורך תקופה קצובה וידועה, בדרך כלל למשך שלוש שנים.

התשלומים החודשיים הקבועים מבוססים על הפער שבין מחיר השוק של הרכב בעת הרכישה לבין הערכת ערך הרכב עם סיום חוזה הליסינג. מכאן, שככל שירידת הערך קטנה יותר, כך גם יקטנו התשלומים החודשיים. למעשה ניתן לבצע רכישת רכב בשיטת ליסינג פרטי בשני אופנים: האחד היא שכירת הרכב לתקופה הקצובה או רכישת הרכב עם סיום תקופת החוזה.

במקרה הראשון מדובר בשכירת רכב לתקופה ארוכה במחיר נמוך משמעותית מהעלות של שכירת רכב רגילה. בסיומה של התקופה השוכר יכול להחזיר את הרכב לחברה ואז לבחור רכב אחר ולהתחיל בעסקה חדשה.

במקרה השני של ליסינג פרטי השוכר יכול לבחור לרכוש את הרכב בסיום תקופת החוזה כאשר דמי השכירות החודשיים ייחשבו כחלק מהתשלום על הרכב.

קיים מכנה משותף בין שתי האפשרויות בשיטת ליסינג פרטי כשבשתיהן השוכר נדרש לשלם סכום נמוך כתשלום ראשון, בשתי האפשרויות לא קיים כל סיכון באובדן ערך המכונית וניתן להחליף את הרכב לעתים קרובות, כל שנותר הן ההוצאות המשתנות עבור טיפולים שוטפים ודלק.

הבחירה בין שתי האפשרויות תלויה כל אחת באופיו של האדם השוכר. באפשרות של רכישה בסוף התקופה בוחרים בדרך כלל אותם לקוחות שמעוניינים לנהוג ברכב לפי בחירתם וללא סיכון, ובסוף התקופה אם הרכב ענה על צרכיהם הם ירכשו אותו או יחליפו אותו ברכב אחר חדש יותר. באפשרות האחרת השוכר פשוט מחזיר את הרכב אומר תודה ויוצא לדרכו.

http://www.hertz.co.il/privateleasing/

עוד על ליסינג פרטי

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה