שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2259
מאמרים: 7261
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

מצבר לרכב - מתי נקנה מצבר חדש ומתי משומש


אייל שפע
 
 

קצת על מצבר הרכב

מעבר לאספקת החשמל לפעולת התנעת הרכב המצבר אחראי גם על פעולות חשמליות בסיסיות נוספות כגון פעולת המזגן, החלונות החשמליים ועוד. מצברים רגילים עלולים להיפגע מכמות ההטענות ולכן חברות מסוימות פיתחו מצברים מתאימים למערכות ההפעלה החדשניות הללו של הרכבים. לצד זאת, חשוב לדעת כי הם נחשבים ליקרים יותר באופן יחסית, אולם בהתחשב בעמידותם לטווח הארוך ובחיסכון בדלק כתוצאה ממערכת ההפעלה, קנייתם נחשבת לחסכונית במיוחד. 

מתי נקנה מצבר חדש ומתי מצבר משומש?

לעיתים קרובות סוכני מצברים נשאלים האם לקנות מצבר חדש או משומש התשובה אינה חד משמעית ותלויה בנסיבות כגון האם הרכב עומד למכירה והתקציב.

מצבר חדש יקר משמעותית מן המצבר המשומש ומנגד ישמש לטווח ארוך יותר וכך גם האחריות הניתנת בהתאם ואורכה היא המשפיעה על מחיר המצבר, כשמדובר על מצבר משומש קיימים בהחלט מצברים משומשים בשוק אשר ייחשבו לאמינים במיוחד ויהיו טובים יותר ממצברים חדשים בלי אבא. ככלל, יש לבדוק שני פרמטרים עיקריים: אמינות היצרן ואמינות המשווק\החנות. כשקונים מצבר לרכב כדאי לבדוק מן הסתם את  משך האחריות וכמובן המחיר – לצד המחיר המשתלם של המצבר המשומש מה שכן, כדאי לשים לב מצבר חדש ובעל תקופת אחריות של פחות משנה עלול להעיד על איכות ירודה.
מתי לוקחים מצבר משומש כשרוצים לחסוך ורבים יתקינו מצבר משומש אם הם עומדים למכור את רכבם בקרוב.

מצברי STAET & STOP

זהו מצבר המותאם למערכת STAET & STOP. משמע מותאם למערכת המבצעת כיבוי המנוע בעת עצירה ממושכת, כגון בפקקים, רמזור אדום וכו'. כאשר המטרה היא לחסוך בדלק ובזיהום האוויר זאת על ידי כיבוי מנוע הרכב מצברים אלו נמצאים בדגמי רכב חדשים ומעודכנים התומכים בפעולה זו של כיבוי זמני והתנעה עם הלחיצה עד דוושת הגז.

טיפול במצברים השונים

ככל שהמצבר "ישן" יותר משמע עבר זמן רב יותר מביצוע הקניה כך הוא יצטרך בדיקות תכופות יותר, מומלץ לבצע  בדיקה תקופתית אחת לחצי שנה. את הבדיקה מומלץ שיבצע חשמלאי רכב
או איש מקצוע מהתחום, אולם יש כמה סימנים שניתן לשים לב אליהם בעצמנו והמעידים על בעיות למיניהן: לדוגמה הצטברות של שכבה לבנה על המצבר מעידה על קורוזיה, כמות מים נמוכה מצביעה על צורך במילוי חדש ובמקרה וחלילה יש חשש לבעיה בכבלים המחוברים למצבר בפלוס ו/או במינוס יש לפנות מהר לתיקון מקצועי באופן כללי על כל בעיה בכבלים יש לפנות לבעל מקצוע מוסמך במהירות, שכן מדובר בסכנה לרכב.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה