שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2408
מאמרים: 7393
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

מצבר רכב חשיבותו לרכב והתחזוקה של מצבר רכב


אייל שפע
 
 

מצבר רכב חשיבותו לרכב והתחזוקה של מצבר רכב

המצבר הוא האחראי לאנרגיה החשמלית המסופקת למערכת החשמל של הרכב, האחראית על כמה  מהפעולות החשובות ביותר ברכב, החל בהנעתו של הרכב, האורות וברכבים חדשים המצב אחראי לפעילותו הרציפה של מחשב הרכב. מכאן, יש לדאוג לתחזוקה שוטפת של המצבר הכוללת בדיקה כל חצי שנה (עצמאית או בעזרת איש מקצוע).

כאשר מצבר לרכב שובק זה בדרך כלל ברגעים הכי לא צפויים ולכן, יש לבצע בעקב ותחזוקה של המצבר הן בקיץ והן בחורף.

בדיקת המצבר ותחזוקתו בחורף

אמנם הארץ לא מאופיינת בחורף אינטנסיבי מדי ובטמפרטורות נמוכות מאוד ברוב המקרים.
מצבר במצב טוב אמור לשרוד את החורף ללא בעיה. אבל ובהחרגה יכולה גם בחורף להיווצר בעיית מתח הטעינה - מתח טעינה נמוך נגרם בין השאר ממצב של התיישנות המצבר או שחיקתו,
מתח טעינה של מצבר לרכב עלול להיפגע כתוצאה מימי חורף קרים במיוחד ולכן חשוב מאוד לבדוק, בייחוד אם המצבר שלכם בן יותר משנה, את מתח הטעינה לפני בוא החורף. בנוסף, במידה ויש לכם ידע טכני בסיסי, מומלץ ביותר לתחזק את המצבר לקראת החורף על ידי ריסוס ספריי שמן בקצוות פלוס ומינוס במצבר.

בדיקת המצבר ותחזוקתו של מצבר הרכב בימות הקיץ

עקב החום הגבוה והלחות בימיי הקיץ בישראל את מרבית תשומת הלב לשמירת המצבר יש לרכז עם בוא הקיץ. בקניית מצבר יש להקפיד לקנות מצבר שמתאים למדינות חמות. כגון מצבר בעל ריכוז חומצה נמוך יחסית, אולם קיימים עוד פרמטרים מהשפיעים ולכן מומלץ לקנות מצבר מאיש מקצוע שמתעסק קודם כל עם מצברים לאורך כל השנה ומתמחה בזאת.

מנגד, גם אם רכשתם מצבר חדש התואם למדינות חמות, אין זה אומר שהוא יפעל בהכרח באופן תקין כל הקיץ,
בייחוד לאחר שנה-שנתיים.
לכן, הבדיקות העיקריות שיש לבצע במהלך הקיץ הן: ניקוי חיצוני של המצבר. זכרו כי כל חומר, החל מאבק, בוץ וכד' מסכן במידה כזו או אחרת את פעילותו התקינה של המצבר.

במצברים הכוללים מד מים חשוב ביותר לבדוק בימות הקיץ את מד המים. כדאי לדעת כמות המים במצבר צריכה לעבור במעט את הלוחות הקיימים בו, אולם בדיקת כמות המים משתנה ממצבר למצבר עקב הסוגים השונים, גודל וכד'. על כל פנים, למצבר יש להוסיף מים מזוקקים בלבד ולשמור שלא תצטבר קורוזיה בחיבורי הפלוס והמינוס במצבר.

כשרוכשים מצבר לקלנועית מומלץ לרכוש מצבר עם שירות החלפה התקנה והתאמה בבית הלקוח, כיוון שלרוב מדובר באדם מוגבל או קשיש הרוכש את המצבר ונע סביב ביתו

בכל מיקרה כשאתם קונים מצבר כל איש מקצוע ישמח לתדרך אתכם בנושא תחזוקת המצבר ומיטוב תקופת שרידותו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה