שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

מתקני חניה לאופניים - פיתרון פשוט להרבה בעיות


רותםשמואלי

רותם שמואלי

 
 

כמה פעמים יצא לכם להיתקל באופניים זרוקות לצד הכביש, על המדרכה, ליד שער, ליד מעקה או סתם קשורות לעץ? כנראה שלא מעט. יש סיבה אחת עיקרית שבגללה זה קורה הרבה, אין מספיק חניות שמאפשרות חניה לרוכבי אופניים. תחשבו על זה, כל כך הרבה מקום "מתבזבז" בשביל חניות לרכבים וגם זה לא מספיק במקומות רבים במרכז הארץ. הצפיפות הגדולה הזאת של המכוניות יכולה להיות הרבה פחות רצינית אם היו יותר מקומות חניה לאופניים מכמה סיבות פשוטות.

עידוד נסיעה באופניים - ברגע שאנשים יראו שרוכבי האופניים מקבלים תנאים טובים, יש להם חניה בשפע, הם יכולים להסתדר לא פחות טוב מאנשים עם רכבים, אנשים יבינו שעדיף כבר לרכב עם אופניים ברחבי העיר לעבודה, לקניות, לבילוי או סתם לסידורים. הבעיה היא שכיום אנשים יודעים שאופניים זו לא אופציה טובה כי אין תשתית טובה במרבית המקומות ולכן לא שווה להיות רוכב אופניים. עם זאת, רכבים זוכים ליחס מוגבר כאילו זה משהו ששווה לעודד אותו.

אופניים תופסות פחות מקום - מתמטיקה פשוטה, במקום שבו רכב אחד יכול לעמוד, יכולים לעמוד 4-6 זוגות אופניים בקלות רבה. תחשבו על החיסכון האדיר במקום שאפשר להשיג בכך. כל מה שצריך הוא מתקני חניה לאופניים שבנויים בצורה חכמה וחסכונית ויש להם יתרונות רבים במקום ואנחנו יכולים להיות בטוחים שנגיע למקום מסוים ותהיה לנו חניה טובה, פנויה וקרובה למקום שאנחנו רוצים להגיע אליו.

הדבר היחיד שצריך לקרות פה הוא שהעיריות יקחו יוזמה וידאגו לרוכבי האופניים בצורה שווה לנהגים שנוסעים במכוניות ואנחנו נתחיל לראות פה את השינוי לאט לאט. מתקני חניה לאופניים הם לא סיפור גדול לעיריות, הם לא קשים להתקנה, לא דורשים תחזוקה או כל מאמץ נוסף מלבד למקם אותם במקומות המתאימים ולכן הפיתרון הכל כך פשוט הזה יכול להועיל אך אף אחד לא מתאמץ להשקיע בכך. נקווה שבשנים הקרובות נראה שינוי לטובה בתחום.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה