שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

נהיגה במצב חירום


אמנון
 
 

קורסים של נהיגה נכונה מיועדים ללמידת טכניקות נהיגה מתקדמות שיוכלו לסייע לנו להתמודד עם נהיגה במצב חירום ואף לעזור לנו בהצלת חיים במקרים קיצוניים. בקורסים הללו ניתן ללמוד מגוון דרכים להתמודדות עם מצבי חירום שונים, תוך כדי השתלטות על רכבים במצבים של איבוד שליטה, בצורך בבלימת חירום והסטת ההגה, במקרה של מכשולים בלתי צפויים ועוד. תוך כדי הבנה מעמיקה של הסיטואציות המסוכנות ולמידה על דרכי ההתמודדות איתן, לעתים גם באופן מעשי, ניתן להטמיע במוח "תוכנית פעולה" לעת הצורך, שתעלה ותצוץ במידה ונמצא את עצמנו נמצאים על הכביש ומתמודדים עם נהיגה במצב חירום ללא הכנה מראש.

הכרת הרכב ומערכותיו

בכל הרכבים החדשים מותקנות מערכות בטיחות לרכב שמטרתן לסייע בייצובו של הרכב, מניעת איבוד שליטה, מניעת נעילת גלגלים בזמן בלימה חזקה ועוד. לאותן מערכות בטיחות לרכב תפקיד חשוב, אך הן עשויות גם לגרום לנו להבהל או להרתע ולייצר נזק חמור אף יותר. לכן בקורסים האלה שמים דגש על היכרות עם מערכות הבטיחות, תוך כדי התמקדות במימדי הרכב והתנהגותו על הכביש. למידת אומדנים נכונים, שמירה על מיקום הרכב, התנהגות באיזורים צפופים וכמובן התמודדות עם מכשולים בלתי צפויים. ההכרה המעמיקה הזאת תסייע לנו להתנהל במצבי חירום במקביל או במשותף עם אותן מערכות הבטיחות ולא להבהל מהן או להתנגד להן, וככה נגדיל את הסיכויים לצאת ממצב החירום ללא פגע.

נהיגה נכונה מצילה חיים

אין ספק שקורס נהיגה נכונה יסייע לא רק בהבנה יותר ברורה של מכניקת הרכב ושל התנהגות כביש, אלא גם בשליטה מקסימלית על הרכב גם במצבים של איבודי שליטה. החשיבות של קורס נהיגה כזה היא גבוהה והכרחית ומומלץ כי כל אחד יקח בו חלק, על מנת למזער את הסיכון לתאונות ולמצבים מסכני חיים על הכביש. אם כל אחד יבין מעט יותר את דרך ההתנהלות שלו ושל נהגים אחרים בסיטואציות שונות, כולם יהיו ערוכים ומוכנים יותר, ואולי גם סבלניים יותר.

קחו יוזמה למזעור הסכנות

במידה והרכב שלכם ישן יותר ולא מותקנות בו מערכות בטיחות לרכב, בדקו האם ניתן לבצע התקנה כזו. בדקו את הרכב שלכם מדי תקופה וודאו כי הוא כשיר לעלות על הכביש. מערכות הבלמים וההיגוי חשובות במיוחד גם לנהיגה תקינה וגם לנהיגה במצבי חירום ויש לשים עליהן דגש בבדיקה. כל פעולה כזו שנעשה תסייע לנו להגיע מוכנים יותר למצבי חירום ולמזער את הנזק במידה ונתקלנו בהם. הגדילו ראש ונקטו בפעולות הכנה בכדי שתוכלו להמשיך לנהוג בצורה טובה ורגועה, אך לא תופתעו במקרה הצורך. מדובר בנושא שחשוב ללמוד ולהבין לעומק.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה