שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2246
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

פופולריות האופניים החשמליים


אלי חודדי

במטריקס אופני הקריון ניתן לרכוש אופניים וקורקינטים חשמליים ממיטב המותגים הבינלאומיים בתחום.

 
 

פופולריות האופניים החשמליים:

אחד מכלי התחבורה שפרצו אל חיינו בעשור האחרון הן האופניים החשמליות, כלי הרכב הדו גלגלי הפך לפופולארי בעולם לפני כעשור אך בישראל החלו לאמץ אותם רק לפני כשלוש שנים. האופניים החשמליות הן למעשה אופניים לכל דבר שעליהן הורכב מנוע ומצבר, כלי רכב דומים היו נראים פעמים רבות בקיבוצים ויישובים, כלי רכב אלו היו הרכבה של אופניים רגילות עם מנוע ומצבר והן נבנו במגוון רחב של תצורות. לפני כשלוש שנים אימץ מכון התקנים תקן אירופאי לאופניים חשמליות, תקן EN15194, התקן קובע את הדרישות הבטיחותיות והחוקתיות מהאופניים החשמליות.

התקן קובע כי מהירות הנסיעה המקסימלית לא תעבור את רף 25 הקילומטרים בשעה והספק המנוע לא יעלה על 250 ואט. השאלה הנשאלת היא האם כניסתו של התקן תרמה לפופולאריות האופניים החשמליות בישראל? לשם השוואה ניתן לבחון מדינות באירופה בהן עולה בהדרגה מספרם של האופניים החשמליות על מספרם של האופניים הרגילות.

כניסתו של התקן הביאה לגידול במספר יבואני האופניים החשמליות לארץ אך במקביל חייבה רישוי של מכון התקנים שמצדו הקשה מאוד על היבואנים. חשוב להדגיש כי אופניים חשמליות שאינן עומדות בתקן EN15194מחויבות בלוחיות זיהוי ורישוי וההתייחסות אליהן היא כאופנוע לכל דבר.

האופניים החשמליות פופולאריות מאוד בערים כמו תל אביב וערים נוספות במישור החוף, שימוש באופניים חשמליות בערים כגון ירושלים וערים הרריות נוספות הוא כמעט ואינו אפשרי מפאת עוצמת האופניים המוגבלת. בעתיד אחד הגורמים לעליה בפופולאריות האופניים יהיה שינוי של התקן שיאפשר שימוש במנועים חזקים יותר באופניים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה