שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

צמיג – הרכיב הקריטי ביותר לבטיחות הרכב


איציק דר
 
 

בישראל לצערנו ישנן כל הזמן תאונות דרכים, וחלק מהן אף תאונות קשות שלצערנו נגמרות עם פצועים קשה ואפילו הרוגים. בחלק גדול מהמקרים או אפילו ברובם הגורם האנושי הוא הגורם המכריע וזה שבגללו נגרמות תאונות רבות בעיקר בגלל חוסר ניסיון, יהירות יתר, שתיית אלכוהול, עייפות וכדומה, גורם שניתן לטפל בו או לפחות להקטין את המעורבות שלו על ידי חינוך נכון ואכיפה מוגברת. אך ישנו עוד גורם לתאונות והוא הגורם הטכני, מה שקורה בדרך כלל בגלל רכיב לקוי, ואחד הרכיבים הקריטיים ביותר אם לא הקריטי מכולם הוא צמיג הרכב.

למה הוא כל כך קריטי?

צמיג הרכב הוא הרכיב שמנווט את הרכב ממקום למקום, הוא זה שמפנה את המכונית לכיוונים שונים ועליו נשען כל משקל הרכב. כולנו שמענו לצערנו על תאונות שהסתיימו באופן טרגי וזאת בגלל צמיגים לרכב שאינם תקינים, צמיג שהתפוצץ או ניזוק וכדומה, ומה שהכי בעייתי הוא שאם מדובר על ליקוי שרואים אותו לפני נסיעה ניתן באופן פשוט להחליף צמיג, אך אם הוא מתפוצץ במהלך הנסיעה יהיה קשה מאוד לנהג להשתלט על הרכב והתוצאה ברורה.

מה חשוב לבדוק לפני שקונים?

מעבר לפן הטכני של צמיג הרכב שברור שהוא צריך להיות שלם וללא חריצים חריגים ומאידך לא משופשף מידי, חשוב לוודא ממי קונים. מסחר בצמיגים כמו כל מסחר אחר מתנהל לעיתים בדרכים לא דרכים ולכן ישנם מקרים שמוצגים ללקוחות צמיגים משומשים כאילו שהם חדשים, ולכן חשוב ללכת למישהו שסומכים עליו שמה שהוא מוכר זה אכן חדש ועם כל אישורי התקינה. מעבר לכך באופן כללי הצמיגים האירופאים נחשבים איכותיים יותר ובטיחותיים יותר, אך גם פה חשוב לוודא שהם אכן הגיעו מאירופה ולא ממקום אחר ומוצגים כאילו הינם אירופאים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה