שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

קניית רכב לאחר תאונה


טירן מויאל

המאמר מוגש מטעם MVP Business חברת ייעוץ וליווי עסקי לחברות ואירוגנים, בין שירותי החברה ניתן למצוא הערכת שווי לחברות, ייעוץ פיננסי, מיזוגים ורכישות, ייעוץ שיווקי ועוד...

 
 

למה משמש הרכב לאחר שנמכר?

רבות הפעמים שאנו רואים פרסומים על מכירה וקנייה של רכבים לפירוק ותוהים מה קורה לרכבים אלו. עם כך, קונה הרכבים יכול לפרק את הרכב במטרה לבצע שימוש חוזר במתכות או שימוש נוסף של חלקי רכב אשר עדיין תקינים ויכולים לשמש רכבים אחרים ואף בתיקון הרכב והעלאתו בחזרה לכביש.

מהו פירוק רכבים?

פירוק רכבים הינו תחום שמטרתו להיפטר מרכבים שאינם שמישים יותר על הכביש בצורה מהירה וטובה לסביבה. כיום רכב שנמצא על הכביש מעל שלוש שנים מתחיל לאבד מערכו במהירות ובהתאם, בעלי הרכבים מעוניינים להחליפו במודל חדש יותר. לרוב רכבים ישנים או רכבים שעברו תאונה קשה מצריכים השקעה כלכלית גבוהה מידי בתיקונם. בנקודה זו נכנס מפרק הרכבים לתמונה ורוכש רכבים אלו בסכום המקסימלי ששווה הרכב. קונה הרכבים לפירוק הינו איש מקצוע אשר יודע להעריך את שווי הרכב ויכול לבצע את כל תהליך הרכישה במיומנות וזריזות ולפתור את בעל הרכב מ"הגרוטאה" שלו באותו הרגע.

למה למכור לפירוק ולא לגריטה?

לפני מספר שנים יצאה לפועל תכנית הגריטה הממשלתית אשר נתנה מענה לרכבים ישנים (מעל 20 שנים על הכביש). מטרות התכנית היו ברורות, צמצום זיהום האויר, הפחתת נזק מתאונות דרכים עקב חוסר במערכות בטיחות ראויות, הקטנת מספר הגרוטאות המושלכות והגדלת מיחזור חומרי הגלם של הרכב. קנייה של מכוניות לפירוק עונה על כל מטרות אלו, ומספקת יתרונות נוספים ובינהם, אינה דורשת בירוקרטיה ארוכה ואינה מגבילה בגיל הרכב.

רכב לאחר תאונה:

רכב שעבר תאונה קשה (טוטאלוס) או רכב שעבר תאונה ששווי העלות לתיקונו גבוהה מאוד, יהיה רכב שבעליו ינסו להיפטר ממנו. קניית רכב לאחר תאונה על ידי קונה רכבים לפירוק יכולה לתת מענה מהיר ומקצועי לבעל הרכב, תאפשר סילוק הרכב מידיו ואת תמורתו במזומן. חשוב להדגיש שבעת מכירה של רכב לאחר תאונה רצוי לבטל את רשיונו במשרד התחבורה.

מכירת רכב לאחר תאונה תורמת לא רק למוכר ולקונה, אלא גם לסביבה. קנייה של רכב שאיננו שמיש מאפשרת שימוש חוזר של חלקי החילוף אשר יכולים להיות טובים, להורדת עלויות תיקונים של בעלי רכבים אחרים, להפחתת זיהום האויר (ברכבים ישנים), להפחתת סכנה לתאונות דרכים, ולשימוש חוזר במתכות שתהליך ייצורן מזהם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה