שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

רכב חשמלי או היברידי - ההבדלים


דוד ב.

דוד ב.

 
 

 

מנוע אחד, או שניים?
 
הנקודה הראשונה שיש להבהיר היא שהן רכב היברידי והן רכב חשמלי מבוססים, כמובן, על מערכת חשמלית, אשר פועלת באמצעות סוללות הניתנות להטענה בין נסיעה לנסיעה. אולם, ההבדל העיקרי ביניהם הוא במספר המנועים שניתן למצוא ברכב.
 
רכב חשמלי, כנובע משמו, יכלול בתוכו רק את המנוע החשמלי. מן העבר השני, רכב היברידי כבר יבוסס על שני מנועים נפרדים: הראשון הוא מנוע בעירה פנימית (מבוסס בנזין או דיזל), והשני חשמלי. הנהג למעשה בורר ביניהם לסירוגין: בנסיעות עירוניות הוא יכול להשתמש אך ורק במנוע החשמלי, אולם בתנאי דרך קשים או מהירויות גבוהות עליו להכניס לתמונה גם את המנוע השני. החיסכון בדלק, בכל מקרה, מתבצע גם מתבצע.
 
זיהום הסביבה
 
הן דגמים היברידיים והן דגמים חשמליים ידידותיים לסביבה הרבה יותר מכל אלטרנטיבה מבוססת מנוע בעירה פנימי. עם זאת, גם מהבחינה הזו ניתן למצוא ביניהם מספר הבדלים: ראשית, הרכב החשמלי לא יפלוט כל גזים מזהמים לאוויר הסביבה, והפגיעה היחידה בסביבה תהיה הקרינה המופקת בתהליך ייצור החשמל. רכב היברידי אמנם מזהם את הסביבה, אך בשיעור הנמוך בעשרות אחוזים מכלי הרכב המסורתיים.
 
המגמה עוד בעיצומה
 
כלי רכב חשמליים והיברידיים נכנסו לשימוש בישראל בשנים האחרונות. הראשונים לעשות זאת היו הדגמים ההיברידיים, בעיקר אלה של הונדה או טויוטה. מן העבר השני, הרכב החשמלי הראשון הגיע לישראל רק ב-2011, והוא רנו פלואנס, המיובא על ידי חברת "בטר פלייס". ברמה הכללית, ניתן לומר כי חדירת כלי הרכב ההיברידיים, הזולים מעט יותר, מוצלחת עד כה יותר מאשר אלה החשמליים.
 
מבחינת תשתיות, ניתן למצוא הבדלים בין הסוגים. כלי רכב היברידיים זקוקים לתחנות הטענה. לכן, הרי שכדי לרצותם, הוקמו עמדות הטענה במקומות רבים בישראל, ואלה מתרחבות מדי חודש. רכב חשמלי מצריך התקנה של עמדת הטענה בחנייה הפרטית, דבר שלא אפשרי עבור כל נהג.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה