שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> רכב כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רכב כללי
 

תרבות (ו-) נהיגה בישראל


אמנון
 
 

הכביש הישראלי, נדמה לעיתים, הינו בבחינת 'איש הישר בעיניו יעשה'. החוקים קיימים ועומדים, אולם ערכים כגון סבלנות,סובלנות, זכות קדימה, זהירות, התחשבות, שמירת מרחק, כבוד הדדי (כן, גם בכביש) ועוד- נעדרים מעינינו. נהג חדש שהחל  'לאחוז בהגה' זה עתה, נוכח במהרה כי בדרך לרמזור- 'הראשון תופס', בנוגע לחניה החוק הוא: 'מי שתופס, תופס', ועוד כהנה וכהנה חוקים לא רשמיים כגון: והדרת פני הנהג הלא זהיר, 'נותנים לך- קח, מרביצים לך- ברח' ועוד. ידברו המספרים בעד עצמם- תרבות הנהיגה הרווחת בישראל כיום מהווה סכנת חיים ממשית לכל הולך רגל, נהג או נוסע.

 

זהירות?!

הלחץ האינטנסיבי, אורח החיים העמוס ואופיים של נתיבי תחבורה עירוניים מביאים את הנהגים הרבים לנהוג, תרתי משמע, באופן גס ופזיז. חיינו הם שמוטלים על הכף, ולעיתים, מלבד הציווי הרווח 'לפתוח 8 עיניים' – אין לנו אלא לבטח את עצמנו בביטוח הנרחב ביותר, תוך שמירה על עקרון הזהירות כבבת עינינו. אלו מאיתנו שאינם מיישמים את עקרון הזהירות בכביש, ולא חונכו כיאות לנהוג על פיו במהלך היום- יום, סביר להניח אף כי אינם קוראים שורות אלה. רבים הנהגים הלומדים "על בשרם" – את חשיבותה של זהירות בנתיבי התחבורה.

 

אחריות אישית

האחריות האישית לביטוח חיינו מתחילה ברכישת ביטוח רכב מתאים. ביטוח רכב המסופק לנו מחברה אמינה, מקצועית ומנוסה, יאפשר לנו, הנהגים, בטחון בנסיעה (אך לא מוריד מאחריותנו האישית לנהוג בזהירות). ביטוח רכב נכון- יהיה כזה שנציגי החברה שמספקת אותו- ידאגו לטיפול בנזק שארע במהירות וביעילות. ביטוח חובה הינו הכלי הראשון, הבסיסי, ולמעשה הכלי היחיד המחויב על פי חוק, שיגן על גופנו באם זה נפגע. בין אם הנזק נגרם באשמתנו ובין אם לאו- תפקידו של ביטוח חובה הינו ראשית וראשונה להגן על חיינו, בריאותנו ושלמות גופנו.

 

הכלי השני שיש באפשרותנו להפעיל הינו ביטוח מקיף. הביטוח המקיף אינו נגזרת המתחייבת מן החוק, אולם הוא כלי רב השפעה ובעל יכולות סיוע אדירות במקרים רבים: בין אם הנזק נגרם לרכבנו בשוגג (לדוגמא- שמשה שנופצה על ידי ילדים), בין אם מתוך חוסר אחריות (מכה בחזית הרכב), בין אם מפגעי טבע כגון שריפה, ואף במקרי גניבה או פריצה.

 

לא את כל המקרים ביכולתנו למנוע. בלימת פתע המביאה לפגיעה ברכב נוסף, אירועים בלתי צפויים כמו כלבים הקופצים לכביש ומקרים דומים, בהם אנו האחראיים לנזק שנגרם לצד שלישי, ולו גם אם עשינו ככל שביכולותינו למנוע את הפגיעה- חלות עלינו. או אז נכנס לתמונה סוג ביטוח הנקרא ביטוח מקיף. ביטוח מקיף מכסה אותנו גם במקרה של פגיעה בגורם אחר המעורב בתאונה, כאשר האחריות חלה עלינו.

 

שירותים נוספים המסופקים לנו על ידי חברות הביטוח השונות – ועליהם חשוב להתעדכן אצל חברת הביטוח- הינם ביטוח גרר, ביטוח מערכות שמע וכיו"ב. אלו הם כלים משלימים המסייעים להפוך את חיינו לשקטים הרבה יותר. כאשר מבצעים סקירה קצרה של השוואה בין הסעיפים השונים בחברות הביטוח השונות, רושמים את כל הפרטים מול עינינו כשאת הסעיפים ההכרחיים רושמים ראשונים ולאחריהם את התוספות בהן אנו מעוניינים- ניתן לקבל תוצאה כללית המורה על הביטוח המתאים לנו ביותר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה