שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> תאונות דרכים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תאונות דרכים
 

הסכנות בנסיעה על הכביש


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

אחת הבעיות המרכזיות כיום במדינת ישראל היא נושא תאונות הדרכים. נושא זה הפך בשנים האחרונות למכת מדינה של ממש, ומשטרת התנועה ומוסדות האכיפה מבצעות פעולות רבות על מנת להוריד מן הכביש נהגים מסוכנים.

 

הנושא של תאונות דרכים נגרם פעמים רבות עקב רשלנות של הנהגים, ופעמים רבות תאונות דרכים נגרמות עקב נהיגה בשכרות. אין בכלל ספק כי שני הדברים קשורים מכיוון שמי שעולה לנהוג תחת השפעת אלכוהול נוהג ברשלנות, או אף החוסר אחריות משווע, אך למרות זאת, שתי סוגי העבירות הללו מקבלות התייחסות שונה בחוק.

 

אנשים ובני נוער רבים נוהגים לצאת ולשתות, ולאחר מכן לעלות על ההגה. וזהו אחד מן הדברים הנוראיים מכל. מסיבה כלשהי, מערכת החינוך אצלנו לא מצליחה להכניס לתודעת הנוער כי שתיית אלכוהול ונהיגה הם שני דברים שפשוט אסור לעשות יחד גם אם מדובר על נסיעה של מספר מטרים בודדים. אין ספק כי אחת הבעיות האקוטיות ביותר במדינה היא חינוך של הנוער שרק עולה על הכבישים לנהיגה נכונה יותר ובטוחה יותר.

 

תאונות דרכים רבות נגרמות בשל כך. על מנת להילחם בתופעה זו נכנסו חוקים רבים אשר מיועדים למנוע מאנשים אלה לעלות על ההגה, והמשטרה גם מורידה נהגים ומחרימה את רכבם. תאונות דרכים קשות נגרמות מדי יום, ואנשים רבים נפגעים בצורה קשה. השיקום לאחר תאונת דרכים הוא ארוך וקשה, ופעמים רבות נאלצים הנפגעים לארוך ניתוחים מסובכים ושחזורי עצמות או שחזור גולגולת.

 

תאונות דרכים עשויות להימנע בעזרת תשומת לב של הנהגים על הכביש, ריכוז מלא בנהיגה והימנעות מהסחות דעת כמו שימוש בטלפונים ניידים בזמן הנהיגה. כמובן שהדבר החשוב מכל הוא לא לעלות על ההגה עם כמות גדולה של אלכוהול בדם, אשר פוגע משמעותית בכושר הריכוז ומהווה סכנה גדולה.

 

לעיתים תאונות דרכים נגרמות עקב תנאי דרך משובשים או כבישים חלקים בעקבות גשם, אולם הגורם מספר אחת לתאונות או רשלנות של הנהגים ונהיגה בשכרות.

 

אנשים אשר נתפסים כאשר הם נוהגים תחת השפעת אלכוהול נבדקים על ידי מכשיר משטרתי המכונה "ינשוף", ואם נמצא על ידי הנשיפה כי הם שתו מעל המותר הם מורדים מיידית מן הכביש ואף מוגשת נגדם תביעה פלילית. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה