שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> רכב ותחבורה -> תאונות דרכים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תאונות דרכים
 

תאונות דרכים בעיה לאומית


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

התדירות הרבה שבהן מתרחשות תאונות הדרכים יצרה אצלנו מנגנון הגנה שלא מתרגש בכל פעם שאנו שומעים או רואים שיש תאונת דרכים. הפכנו כבר להיות קצת אדישים למצב, ולדיווחים על תאונות דרכים מחרידות שמתרחשות מדי יום בכל חלקי הארץ. תאונות הדרכים הם אחת הבעיות הקשות שמדינת ישראל מתמודדת איתן, הן הפכו להיות מכת מדינה ובעיה לאומית של ממש. מספר הנספים בתאונות דרכים עולם על מספר חללי צה"ל והרוגי פעולות האיבה. תאונת דרכים היא הקוטל הראשון במדינת ישראל.

 

תאונות דרכים בעיה של כולנו

 

תאונות דרכים יכולות להיות קלות אולם הן גם יכולות להיות קטלניות. תאונת דרכים אחת יכולה לגרום למספר רב של הרוגים כאשר היא מתרחשת בכבישים ראשיים ועלולה לגרום לתאונת שרשרת, כאשר מעורב בתאונה אוטובוס עמוס באנשים שמאבד שליטה ומתדרדר לעבר תהום. אן כאשר היא משולבת בתאונה עם רכבת. מעבר להרוגים תאונת דרכים פוצעת אנשים בפציעות קשות שעלולה להשאיר אותם נכים לכל החיים. הפגיעות לא מדלגות על אף אחד, לא על ילדים, או על מבוגרים. לא על נהגים ואפילו לא על הולכי רגל. כולנו חשופים לפגיעה כזאת ורבים הם הנפגעים.

 

גופים למען צמצום התופעה

 

גופים ומוסדות רבים שקמו בעקבות הקטל בכבישים, פועלים במטרה לצמצם את היקפי התופעה הקשה תאונת הדרכים. בין היתר עמותות אלו מנסות ללמד נהגים על צורת נהיגה נכונה ובטוחה באמצעות גופים שמנסים לעלות את רמת המודעות לסיכון שכרוך באי ציות לתמרורים או לחוקי נהיגה. חקיקה קשה כנגד עברייני תנועה ואכיפה יתרה כלפי נהגים שמסכנים את עוברי הדרך. העונשים יכולים להיות כנסות גבוהים, שלילת רישיון נהיגה, וריצוי זמן מאחורי סורגים. המדינה אמנם משקיעה משאבים בשיקום תשתיות וכבישים שמוגדרים מסוכנים. אולם עם כל המאמצים עדיין לא נרשמה ירידה משמעותית בכמות תאונות הדרכים שמתרחשות בכבישים, והבעיה עדיין נותרה בעיה לאומית קשה.

 

פיצויים לאנשים שנפגעו מתאונת דרכים.

 

כל אדם שנפגע בתאונת דרכים בין אם הוא נהג, או הולך רגל, הוא זכאי לקבל פיצויים מהמדינה על פגיעתו בגוף או בנפש. משפחות רבות שמאבדות את יקיריהם גם הן זכאיות לקבל פיצויים מהמדינה על האובדן הקשה שלהן. קבלת הפיצויים נעשית באמצעות עורכי דין מומחים לתחום. כספים רבים יוצאים מקופת המדינה על מנת לפצות לפחות כספית את האנשים הרבים שנפגעים כתוצאה מתאונת דרכים. זהו עוד גורם נוסף שהפך את תאונות הדרכים למכת מדינה ולבעיה לאומית קשה.  


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה