שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> כלי עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלי עבודה
 

שימוש נכון בכלי עבודה כבדים בתעשיית הבנייה


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

 

הכול (האומנם?) יודעים, כי אתרי בנייה הם אתרים מועדים לפורענות ושנדרשת בהם הקפדה על כללי הבטיחות והזהירות ללא פשרות, ללא עיגול פינות. יש שלבים שונים במהלך הבנייה, בעיקר בעת יציקת היסודות, ובהמשך - כאשר הולכות ונבנות הקומות הגבוהות בבניינים רבי קומות, שבהם יש באתר ריכוז של כלים כבדים, משאיות שפורקות ציוד, מערבלי בטון, מנופים ועוד.

שימוש זהיר ומושכל בכלי עבודה, בכפוף לנהלים המחייבים והמחמירים, בתהליך שמנוהל, מבוקר ומפוקח על ידי מי שממונה ומופקד על נושא הבטיחות, אמור להבטיח, לכאורה, שהכול יתנהל כשורה.

מערבל בטון בשעת פעולה עלול להיות כלי קטלני, בשל מהירות הסיבובים ועצמתם. סביר להניח כי הבנאים מונחים כיצד לנהוג ומי מהם שהם בעלי ניסיון רב בתחום ודאי יודעים כיצד לתפעל אותו ולהיזהר ממנו.

בניגוד למערבל בטון קטן, מערבל בטון גדול המותקן על משאית מועד לפורענות גם ואולי בעיקר כאשר המשאית נוסעת בכבישים. כציוד כבד המועבר ממקום למקום ודאי חלות על נהג המשאית הגבלות חמורות, ובין השאר יש לכשירותו ולמידת ערנותו השפעה מכרעת על הגעתו של הכלי אל אתר הבנייה ובחזרה ממנו.

אדם חכם אמר פעם..

אדם חכם אמר בשעתו, כי גם דברים שקל לעשות אותם -  קל יותר לא לעשותם. הוא צדק. גם ואולי דווקא בעיקר משום שהקפדה על כללי בטיחות וזהירות אינה מחייבת מעשה כל שהוא אלא הקפדה ומודעות לצורך להימנע ממעשה שלא ייעשה - לא כולם (בלשון המעטה שעושה הנחה בלתי מוצדקת לרשלנים) מקפידים על כללים אלה.

אין עוררין על כך כי מערבל בטון נחשב לכלי עבודה מהיותר מסוכנים. הממונה על אתר הבנייה או מי מטעמו חייבים להקפיד כי כל מי שבא במגע עם מערבל הבטון או עם תוצריו יקפידו הקפדה יתרה על כל כללי הזהירות, שצריכים להינקט ללא דופי. כמו כן יש למלא במלואן את הוראות הבטיחות של היצרן, לנעול נעליים מתאימות, להקפיד על מיגון הפנים, על כפפות מגן, להרכיב משקפי מגן, לעטות סינר מגן, להסתייע באטמי אוזניים לשיכוך הרעש.

זכותם וחובתם של העובדים לדרוש אמצעי הגנה כשם שחובתם של מעסיקיהם לספק להם אמצעים אלה. לצערנו, לא אחת אנחנו עדים לתאונות עבודה קטלניות שנגרמות בשל אי הקפדה על כללי הזהירות, שימוש לא נכון בכלים ו - בשורה התחתונה – על אי נקיטת כל פעולות הבטיחות שהיו צריכות להינקט במקום ובזמן הנכון.

מערבל בטון כמו גם מנוף הם כלים כבדים המהווים חלק בלתי נפרד מהבנייה. מפעיליהם ודאי נדרשים להיות בעלי הסמכה ואישורים להפעלת הכלי הכבד שהם מופקדים עליו, אבל גם מי שנמצאים בקרבתם צריכים ויכולים לנקוט באמצעי הזהירות הנדרשים.

שימוש נכון ותקני בכלי עבודה כבדים בתעשיית הבניין עשוי למנוע תאונות – וודאי לצמצם את מספרן.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה