שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> מפעלים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מפעלים
 

האם התעשיה בישראל עומדת בפני קריסה


דורון עמית

דורון עמית, יועץ עסקי,יועץ עסקי לעסקים קטנים,יועץ עסקי לעסקים במשבר, יועץ שיווק, מלווה ומגביר מכירות 

 
 

הרגולציה הממשלתית משפיע קשות על העסקים הקטנים והבינוניים בישראל

הממשל מנסה לסתום פיות של העסקים הקטנים בדחיפה של הלוואות לרווחת הבנקים הגדולים ולקולות הבכי של העסקים הקטנים והבינוניים.

 

אך לא רק בעסקים הקטנים והבינוניים נפלה השלכת, גם בתעשיות הישראליות המצב הולך לפני קריסה ברמה קטסטרופלית ולא כול כך נראה לי שזה משנה למישהו חוץ מהתעשיינים בעצמם או האיגוד העומד בראשם.

 

כ יועץ עסקי אני ער לקריאה של איגוד התעשיינים המתריע כי רבבות מעובדי התעשייה יפוטרו והאובדן למשק יהיה קרוב ל 18 מיליארד שקל, למה? מה קרה? מדוע התחזיות כול כך גרועות?  

 

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני יכול כבר להגיד היום כי מצב התעשייה על כול ענפיה במצב ירוד וזה בגלל מעבר תעשיה לאזורים עם עלות שכר עבודה נמוך, אוטומציה שמחליפה ידיים עובדות, שוק פרוע ללא רסן מבחינת מחירים, השפעת המזרח הודו ואפריקה על השווקים בארץ ובעולם, הסכמים קיבוציים כאן בישראל עם העובדים המקשים על מימון כוח העבודה בתעשייה, שער דולר לא מתגמל ויציב, רגולציה עוקבת ומתאכזרת אל המפעלים היצרניים,

 

והנתונים עוד הרבה יותר גרועים

במהלך השש שנים הקרובות ייסגרו למעלה מ-230 מפעלים כאשר רק פתיחה של מפעלים חדשים תעמוד על 49 מפעלים, ומפעלים אשר יחזיקו קווי יצור בחו"ל יעלו מ-27% ועד 49% מה שאומר שכדאיות עלויות הייצור בחו"ל עדיף ומוזיל ומקטין עלויות.

 

כ יועץ אסטרטגי אני רואה בזה "איבוד שליטה"  העניין הוא לא בעסקי המזון בו מפעלי מזון גדולים בישראל מגבירים את מותגי היבוא שלהם ומעדיפים ייבוא על פני ייצור מקומי כדבר מובן מאליו בגלל העלויות הגבוהות אלה קווי ייצור ישראלים שהולכים ונעשים אצל קבלני משנה בארצות הניכר תוך שכאן לאוכלוסייה קשת יום או אוכלוסייה לא אקדמאית לא תהיה פרנסה, כי לא תהיה עבודה שלא לדבר על בתי מלאכה ומפעלים קטנים שלא יצליחו לשרוד כתוצאה מכול המהפכה אותה יצרה הגלובליזציה.

 

כן נכון, גם בשאר העסקים המצב דומה.

גם בשאר העסקים לכול מוצר יש תחרות קשה.

זו מכה ומהפכה כלל עולמית

אני כאן בישראל לא מצליח למצוא לה פתרון רק ובגלל היותנו ארץ המוכרת לעצמנו.

 

אומרים כי לייצב את שער הדולר לתעשיינים על מנת לרכוש חומרי גלם במחיר סביר ואולי לייצא במחיר רווחי היא זאת שאולי תפתור את הבעיה אך לדעתי המצב הרבה יותר סבוך ויש בו הרבה מרכיבים בעיתיים אחרים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה