שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> מתכות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מתכות
 

מדרגות ברזל


אבי ביטון
 
 

 

עיצוב של מדרגות אשר יובילו מהרחוב אל הבית או בתוך בית בעל יותר מקומה אחת מהווה נדבך חשוב בכל תכנית בנייה או שיפוץ. עם ההחלטה העיצובית על צורת המדרגות שייבנו עולה השאלה באשר לחומר הגלם אשר ישמש לבניית המדרגות. מאחר וקיימים מספר חומרי גלם לבניית מדרגות ביניהם מדרגות מתכת, מדרגות בטון, מדרגות ברזל וכדומה והיות והבטיחות של המדרגות צריכה להיות הפרמטר הראשון שיש להתחשב בו בתהליך עיצוב ובניית מדרגות, להלן טיפים לבחירה ופיקוח על תהליך בניית המדרגות.

סוג חומרי הגלם

חומרי הגלם בהם נעשה שימוש בעת בניית מדרגות במבנים הם רבים ומגוונים ורובם נחשבים לאיכותיים ועמידים מבחינה בטיחותית. בין חומרי הגלם השונים ניתן לבחור בעיצוב מדרגות ברזל, עיצוב מדרגות מתכת, מדרגות אלומיניום, מדרגות נירוסטה ועוד. חומר הגלם הנפוץ ביותר לעיצוב ובניית מדרגות הוא הברזל המאפשר גם יכולת עיצובית מגוונת וגם בטיחות מובטחת.

שימושים בתהליך יצירת מדרגות ברזל

בעת בניית מדרגות ברזל מומלץ להשתמש בברזל מגובלן על מנת להתמודד עם תופעות בלאי כמו חלודה וקורוזיה אשר יעניקו בעתיק למדרגות מראה שחוק. אחד החסרונות של שימוש בברזל מגבולן בייצור מדרגות ברזל הוא הצורך בעבוד הברזל על ידי חיתוכים וריתוכים רבים אשר פוגעים באיכות של חומר הגלם.

שימוש נוסף המקובל בתהליך יצירת מדרגות ברזל הוא התזת חול וביצוע צביעה בתנור של חומר הגלם. באמצעות תהליך התזת חול ניתן לנקות את חומר הגלם מחלודה ולשפר את איכותו של חומר הגלם על ידי השלמת התהליך באמצעות צביעה בתנור.

שימוש נפוץ נוסף בעת יצירת מדרגות ברזל הוא שימוש בברזל שחור. שימוש בברזל שחור נפוץ במיוחד בעת עיצוב של מדרגות פנימיות ושימוש של תהליכי התזת חול וצביעה בתנור בתהליך יכולים לשפר על האיכות של חומר הגלם. מיקום המדרגות בפנים הבית יפחית את הסיכונים לפגיעות של לחות במידה והמדרגות ייצבעו בצבעים המיועדים לחומר הגלם.

לסיכום, עיצוב מדרגות ברזל הוא שימוש מקובל היום ליצירת מדרגות חיצוניות או פנימיות והשימושים הרבים בתהליכי יציאת המדרגות יכולים להשפיע רבות על העמידות של חומר הגלם והעיצוב של המדרגות. 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה