שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

הגנה על חיי אדם ומבנים מפני שריפות


רועי ילון

Magniv

 
 

למרות שהמודעות לשמירה על מבנים ועל חיי אדם מפני שריפות היא גבוהה ביותר, עדיין כולנו שומעים מידי פעם על שריפה בהיקף כזה או אחר שמתחוללת בבניין. לכן על פי החוק במדינת ישראל במדינת ישראל ישנם בניינים שבהם חייבות להיות מותקנות מערכות שונות לא רק לגילוי אש אלא גם לכיבוי שלה. אחת מהמערכות הטובות ביותר שתמיד מצליחות להוכיח את עצמן מחדש זו מערכת של ספרינקלרים, ולמעשה מדובר על מערכת חכמה במיוחד. הספרינקלרים מותקנים באזורים שונים של הבניין, בין אם זה בחדרי המדרגות ובין אם זה בחדרים עצמם, וברגע שהחיישנים שלהם מגלים שטמפרטורת החדר עלתה מעל רף מסוים הם מתחילים לפעול. זה אומנם לא אומר שהם כולם פעולים בבת אחת כדי לשפוך מים, אך חלק מהם מייד מתחילים את הפעולה ומתיזים מים שנמצאים תמיד בלחץ גדול ומוכנים לפעולה. בצורה כזאת אפשר לא רק לגלות את קיומה של האש אלא אפשר לנסות לעצור את ההתפתחות שלה ולכן מערכות כאלה כה חשובות.

ספרינקלרים בצורות שונות

אם בעבר מערכת של ספרינקלרים הייתה צריכה להיות מורכבת מספרינקלרים סטנדרטיים שאפשר היה לראות שהם היו מוחבאים בתוך הקירות או התקרות, הרי שהיום יש עוד אופציות שביניהן אפשר לבחור. כיום קיימים גם ספרינקלרים מעוצבים ולכן כלל אי אפשר לראות מבחוץ וללא היכרות עם המערכת שלמעשה מדובר על מערכת לגילוי וכיבוי אש. כתוצאה מכך שמדובר על חוק מובן שאין מקום לשיקול דעת ופשוט צריך להתקין את הספרינקלרים השונים ומערכות אחרות לכיבוי אש, ולמען האמת, טוב שהחוק הזה קיים. מערכות כאלה הצליחו בעבר לגלות לא פעם את מוקד השריפה ולמזער אותה מאוד ולכן חשוב להתקין את הספרינקלרים הללו בכל מבנה.

בודקים שהמערכת עובדת

התקנה של ספרינקלרים להתמודדות עם שריפות היא חשובה ביותר אך חשוב לא פחות לבדוק את הספרינקלרים ואת התקינות שלהם. במידת הצורך אפשר תמיד להחליף חלק מהספרינקלרים או לשפר את לחץ המים ורק את נבצע בדיקות כאלה על בסיס שנתי אפשר יהיה לדעת האם המערכת תקינה או לא.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה