שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2477
מאמרים: 7531
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

כמו כל דבר מכני אחר- גם מעלית זקוקה לתחזוקה


ארז ארז
 
 

כשאנחנו רוכשים רכב, חדש או יד שנייה, רוב האנשים יודעים שלא משנה השנתון שבו יוצר הרכב, יש תמיד לתת את הדעת ולדאוג לתחזוקה שוטפת של הרכב שמא ינזק וטיפולים בו יעלו הרבה יותר מהתחזוקה עצמה.
כך גם קורה בכל כלי או אביזר טכני אשר נמצא בשימוש יום יום ואפילו של אחת לתקופה. תמיד צריך לדאוג לתחזוה- בין אם יודעים כיצד ומבצעים אותה לבד או בעזרת איש מקצוע.

אותו כנ"ל לגבי מעליות. יש צורך בתחזוקה שוטפת.
מעליות בבנייני מגורים משותץפים או מעליות בבניינים מסחריים עובדות ללא הפסקה וללא מנוחה. הן נמצאות לשימוש הבאים ונראות כחלק אינטגרלי מהבניין אך שהו, הן חייבות להיות מתוחזקות. בניגוד לרכבים, תחזוקת מעלית זה לא משהו שאנשים מן השורה יכולים לבצע ללא ידע והסמכה ולכן כשרוצים לבצע עבודת תחזוקה במעלית יש להתקשר לחברה מקצועית שמבצעת פעולות שיפוץ, תחזוקה והתקנת מעליות.

בטיחות מעל הכול- תחזוקה שוטפת של המעלית היא ובראשונה מדאגה לשלומם ובטחונם של הנוסעים בה. מעלית לא מתוחזקת במהלך הזמן תהפוך להיות סכנת חיים שבכל יום עלולה להתקל- במקרה הטוב המעלית פשוט תתקע במקום. במקרה פחות טוב היא יכולה לאבד את אחיזתה בכבלים וליפול.

חסכון בחשמל- ידוע שתחזוקת מעלית גורמת לכך שהמעלית תצרוך פחות חשמל. מדוע זה? וובכן זה מכיוון שכשהחלקים השונים של המעלית תקינים המעלית מפעילה פחות "כוח" בהפעלתה ובכך נחסך חשמל לדיירי הבניין. מעבר לכך בתחזוקת מעלית מחליפים חלקים ישנים בחלקים טובים יותר וחסכוניים יותר.

גם הנראות חשובה- כשמבצעים פעולה של תחזוקת מעלית זה זמן מושלם לטפל גם בנראות המעלית. לצבוע, להוסיף או להחליף מראה ואיפלו להחליף את לוח הבקרה של המעלית בלוח בקרה חדש עם לחצים חדשים וגדולים.

תאורה - בתחזוקת מעלית  מחליפים את כל התאורה בתאורה חדשה וגם פה ניתן להוסיף ערך עיצובי ולשנות את גופי התאורה במעלית ובכך לתת תחושה "חדשה".

אולי תרצו להגדיל? - רבים מהאנשים שמבצעים תחזוקת מעלית לוקחים בחשבון התקציבי גם את הגדלת המעלית עצמה. אם מעלית בבניין מסויים יכלה לשאת עד 4 אנשים או פחות הרי שבשיפוץ ניתן להגדיל את פםיר המעלית ובכך להגדיל גם את המעלית עצמה.

נגישות- כחלק מתהליך הגדל המעלית חושבים גם על אנשים עם מוגבלויות וכאלה המתניידים בכסאות גלגלים שבמעלית הישנה לא יכלו להכנס. אולי לא בכל בניין יש אדם עם מוגבלות אך להרבה מהאנשים יש קרובים, בני משפחה וחברים הנמצאים בכסאות גלגלים ויש צורך רב לדאוג גם להם כחלק מרצוננו להיות חברה שיוויונית ומתוקנת.

 

עלויות- בבניין מגורים כשרוצים לבצע תחזוקת מעלית לרוב דיירי הבניין משלמים את ההוצאה בחלוקה בהתאמה כך שהדיירים בקומות הנמוכות ישלמו פחות מאלו בקומות הגבוהות המשתמשים במעלית בתדירות גבוהה יותר.

חינם? - אפשר להשיג תחזוקת מעלית ללא עלות כחלק מהסכם תמ"א 38 שבו הקבלן המבצע נושא בעלויות השיפוץ והתחזוקה ובתמורה מקבל קומה או שתיים של דירות חדשות למכירה.

 

ערך הבית - ידוע שבבניינים שבהן תחזוקת המעלית ושיפוצה תקינים ערך הבניין עולה וכך גם הבתים בו.

 

לסיכום - קודם כל למען הבטיחות ואז לשאר הדברים -תחזוקת מעלית היא חשובה והכרחית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה