שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

מהי החשיבות של טיולים לאוכלוסייה מבוגרת


evelinp11
 
 

מהי החשיבות של טיולים לאוכלוסייה מבוגרת

הרפואה המונעת לאוכלוסייה מבוגרת כוללת לרוב המלצה לפעילות גופנית וגירוי מוחי

בעולם הרפואה, מתאמצים המומחים לנושא לטפל באוכלוסייה מבוגרת באמצעות שילוב של שני מאמצים עיקריים. המאמץ הראשון הינו טיפול יעיל וטוב ככל הניתן בתחלואה הנוכחית של האדם המבוגר, תוך ניסיון מתמיד להשקיט ולטפל בתסמינים שונים. ציר המאמץ השני, נוגע לרצון למנוע הידרדרות במצב, ולמנוע תחלואה נוספת בשל אורך חיים לא בריא. פעמים רבות, אנשים מבוגרים מעדיפים להסתגר בביתם לשעות ארוכות. הקושי היחסי שבתנועה משתלב עם ההרגשה שהחברים הישנים כבר פחות נוכחים בחייהם ואבדן הכורך לצאת לעבוד, והופכים את השגרה של האדם המבוגר לסטטית מאוד, חסרת פעילות גופנית וגירויים מוחיים. הרפואה המונעת מצאה שפעילות גופנית מתונה וגירויים מוחיים שונים, שעשויים לכלול אינטראקציות חברתיות או לימוד של דברים חדשים, יכולים לחולל פלאים בעיקוב של תהליך ההזדקנות ואף בשיפור המצב הקיים.  

טיולים לגיל הזהב מספקים את שני הצרכים הללו ועוד, ולכן חיוניים למבוגרים ממספר סיבות

למרות ההמלצות, מבוגרים רבים נמנעים מחוסר ידע או מחוסר רצון מיישומם. הפעילות הגופנית הנפוצה אינה מתאימה באופייה למבוגרים, והתחושה לאחר זמן רב בבית הינה שהעולם החיצון אינו מתעניין בהם, ושאין להם מקום בו. טיולים לגיל הזהב מספקים פתרון מושלם לבעיות אלו ועוד:

·        שבירת שגרה: במסגרת טיולים לגיל הזהב האוכלוסייה המבוגרת מוצאת את עצמה פתאום מחוץ למרחב הרגיל שלה, ועליהם ללמוד את השוני בדרכים ובבני האדם המקיפים אותם. נוסף על כך, טיול למבוגרים כולל פעמים רבות לימוד וביקור במוסדות תרבות וטבע, מה שמוסיף לגירוי המוחי.

·        פעילות גופנית: פעילות גופנית בטיולים למבוגרים הינה הכרח, גם אם מדובר בצעדה קלה מהאוטובוס, או בהליכה נינוחה במוזיאון, לגיל הזהב בבונוס ובמצב עדיף בהרבה על ישיבה בבית.

חשוב לתכנן את הטיול כראוי באופן מתאים לכלל המשתתפים

לבסוף, הדבר החשוב ביותר בטיולים לגיל הזהב הינו ההנאה של המשתתפים, ורצונם להגיע שנית. לכן, חשוב מאוד לדעת להתאים את הטיול אל ציבור המשתתפים, ולתכנן אותו כך שיכלול מגוון אטרקציות. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה