שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

מהם היתרונות של בית גיל הזהב למבוגרים


evelinp11
 
 

מהם היתרונות של בית גיל הזהב למבוגרים

מעבר מהבית המוכר והאהוב שלנו עשוי להיות קשה ביותר, בעיקר בגיל מבוגר

חלקנו, גם אם אנו חושבים שיש לנו זיכרון מעולה, נופתע מהכמות האדירה של הפרטים והאירועים הנשכחים מלבנו. פעמים רבות, אירועים אשר הינו מגדירים כמשמעותיים מוצאים את דרכם אל השכחה, ואנו נזכרים בהם רק בעזרת אחרים. למרות זאת, אירוע מסוג מסוים, אינו חומק כמעט לעולם מדעתנו. האירוע הזה הוא מעבר מהדירה או הבית המוכר. במידה ומעורב בכך גם מעבר לעיר אחרת, הזיכרון עשוי להיות חזק אף יותר. הסיבה לכך הינה ההרגלים והזיכרונות שלנו מהבית הישן, והקושי לעשות את המעבר לבית חדש ולא מוכר. עבור אנשים מבוגרים, הקושי גדול אף יותר. גם בשעה שהחיים בבית הופכים להיות בודדים וקשים, כשהחברים מהסביבה הקרובה עברו לדיור מוגן, עדיין הקושי להותיר את הבית הספוג זיכרונות מאחור קשה מנשוא ורבים מעדיפים להימנע ממעבר לבית גיל הזהב. הקושי הזה הוא נפוץ ביותר, אך יש חשיבות רבה למחשבה מעבר לו, על היתרונות הקיימים במעבר.

מעבר לבית גיל הזהב לצד הקשיים שבו, הינו בעל יתרונות רבים

כאמור, מעבר מהבית המוכר לסביבה חדשה ולא מוכרת עשוי להיות קשה בכל גיל, ועל אחת כמה וכמה עבור אוכלוסייה מבוגרת. לכן, חשוב מאוד לעשות את המעבר בצורה שלמה ומודעת, ותוך ריכוז ביתרונות הרבים של מעבר לגיל הזהב. יתרונות אלו כוללים בין השאר:

·        חיי חברה: בבית גיל הזהב ישנם חיי חברה תוססים, אשר אף המשפחה האוהבת והמחבקת ביותר לא תוכל להעניק לאדם מבוגר.

·        העשרה וגירוי מוחי: בשעה שהשגרה לרוב אינה מספקת גירוי מוחי, בבית גיל הזהב ישנם חוגי העשרה ולימוד אשר יגרו את המוח, ויסיעו להילחם בבעיות הזיכרון.

חשוב לבצע את המעבר לבית גיל הזהב כשאתם שלמים עם ההחלטה

יש חשיבות רבה למעבר לבית גיל הזהב כשאנו שלמים עם ההחלטה, ומודעים להשלכות שלה. עלינו לעשות זאת לאחר שחשבנו על היתרונות שבמעבר, והחלטנו שזאת ההחלטה המשתלמת והטובה ביותר עבורנו בנקודה זו בחיים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה