שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

מיקור חוץ - דברים שחשוב לדעת


גלעד רימר

תודה לכם 

 
 

 

מיקור חוץ

איך קבלנים ומיקור חוץ יכולים לעזור לעסק שלך? רוב העסקים הם מבנים מאוד מורכבים שכוללים המון תפקידים שונים ומגוונים. חלק מהעסקים מעסיקים בו זמנית אלפי עובדים, ובכל זאת יש הרה מקום למיקור חוץ במרבית העסקים.

מיקור חוץ הוא בראש ובראשונה עניין של התמקצעות. עסק ממוצע לא יכול, או בכל אופן לא משתלם לו לשכור מומחה עבור כל תחום ניהול, לשלם הוצאות בריאות ומיסים, וכו'. לכן הרבה עסקים פונים לקבלני במיקור חוץ עבור ביצוע שירותים שהם הכרחיים לעסק אבל באותה נשימה לא מהווים את כור מחצבתו של העסק מבחינת ההיבט המקצועי, הניהולי, והשיווקי. ישנן המון דוגמאות לשירותים שעסקים נוהגים להוציא למיקור חוץ באופן מסורתי.

דוגמא אחת מאוד נפוצה היא עסקים אשר מוציאים את הנהלת החשבונות וראיית החשבון שלהם אל מחוץ לעסק. שכירת רואה חשבון או אפילו מנהל חשבון היא לרוב עניין יקר, וניתן למצוא בקלות שירותים זולים יותר שמוצעים אלא ידי קבלנים שונים.

עוד דוגמא לשירותים שיוצאים הרבה פעמים אל מחוץ לעסק, הם כל ענייני הנשיווק של העסק. כל חברות הקריאטייב הגדולות הן בעצם חברות שמבצעות מיקור חוץ עבור ענייני השיווק של חברות. רוב החברות הבינינות ומעלה מוציאות את הפרסום שלהם אל מחוץ לעסק ומפקידות אותו בידיים של חברת קריאטייב כזאת או אחרת.

מיקור חוץ יכול להיות בעייתי בידיים הלא נכונות. הרבה חברות מוצאות את עצמן נפגשות מן העבודה שהן שכרו את הקבלנים אל הנכונים על מנת לבצע עבודות כאלה או אחרות. איך אפשר לדעת שהקבלן שברצונך לשכור לעבודת מיקור חוץ יודע את העבודה?

בראש ובראשונה, בדוק עד כמה הוא אמין, כלומר עד כמה הוא עומד במילה שלו, עד כמה הוא אמין ומסוגל לספק את השירות שאתה מצפה לו. בנוסף, וזה דגש חשוב מאוד מביוחד כאשר עובדים עם קבלנים מחוץ לארץ, בפרט במדינות עולם שלישי, היא עד כמה הקבלן מיומן בסוג העבודה שלו. הרבה קבלנים מהודו, הפליפינים וכדו' לא בדיוק מתמקצעים במקצוע שבו הם מתיימקים לתת שירות ולכן חשוב לבחון אאת הידע המקצועי שלהם על מנת להיות בטוחים שהם יודעים את העבודה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה