שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

מעכבי בעירה - לא רק מתוקף החוק


goren assa
 
 

לאורך החיים אנו שוהים בקרבה של חומרים אשר יכולים בקלות רבה לגרום לדליקה. הם נמצאים בדרך כלל בטקסטיל, בחלקי פלסטיק, בעץ, ואף במבנים. חפצים אלו דליקים ועלולים בקלות רבה לגרום לדליקות ולסכנות קשות כתוצאה מכך, עבור כל השוהים בקרבתם. אחת הדרכים למזער את הסכנות הללו, היא באמצעות שימוש בחומרים מיוחדים, ייעודיים, אשר מצמצמים את הסכנה הנשקפת מבעירה.

מעכבי בעירה

מעכבי בעירה, הם כל חומר שאינו מים, אשר משמש למזעור ולצמצום דליקות של חומרים דליקים, או המעכב את בעירתם. חומרים אלה, ניתן למצוא גם במבנים, כמו צבע מיוחד על הקירות, ואלמנטים קריטיים ליציבותם של המבנים. מעכבי בעירה, נפוצים גם בעת כיבוי שריפות, ומפוזרים מתוך מטפים, או מתוך כלי רכב בקרקע או באוויר.

דרך פעולה

באופן פיזי, מעכבי הבעירה מפחיתים דליקות חומרים על ידי הפרדה בין האש, לבין התגובה הכימית שגורמת להגברת הבעירה. ההשפעות הפיזיות שיוצרים מעכבי הבעירה הן: קירור - תגובות כימיות שגורמות לדלקים להתקרר, יצירה של שכבה מבודדת שמונעת מהחומר המכוסה להידלק ודילול, כאשר מעכבי בעירה מסוימים משחררים פחמן דו חמצני, או מים, מדללים בלהבה ובאופן כזה מכבים את הדליקה.

מעכבי בעירה בכיבוי שריפות יער

כאשר צריכים לכבות שריפות ביער, משתמשים בחומרים מעכבי בעירה בשולי השריפה. וזאת על מנת לגרום לשריפה להתרכז בשטח קטן יותר. בשיתוף עם צוות שפועל ביבשה וכלי טיס שפועלים בכבאות האווירית, אנו מפזרים חומרים מיוחדים שמגבילים את ההתפשטות של האש, ובכך מסייעים לצוות הקרקעי לכבות את האש באופן מוחלט. לעיתים, נצטרך לפזר את החומרים באופן ישיר על להבות האש על מנת לקרר אותה ולהקטין אותה.

בדרך כלל, חומרים מעכבי בעירה שמיועדים לשריפות יער, מכילים תערובת מיוחדת של כימיקלים ושל מים. החומרים בתערובת, כוללים מעכבי בעירה וחומרים מסמיכים, שהמטרה שלהם היא לשמור על התערובת מלהתפרק ולהתפזר בארץ ללא שום שליטה. תערובת זו, גם תכלול ברוב המקרים צבע אדום שיאפשר לצוות כיבוי האש לזהות מהאוויר אזורים שבהם נעשה שימוש בחומר מעכב הבעירה.

תקנות מחויבות מתוקף מהחוק

על פי תקנות מיוחדות של תכנון ובניה בישראל, כל מבנה שעשוי מעץ, (כולל כל התשתיות מעץ) בדים, פלסטיק, ואף מבנים נדרשים למיגון על ידי שימוש במעכבי בעירה ייחודים שמותאמים על פי הדרישות הייחודיות של התקן הישראלי 921. חשוב לציין ולומר, שישנם סוגים שונים של חומרים ואופן השימוש ישתנה בהתאם למוצרים, בהתאם לחומר ממנו הם עשויים ולפרמטרים רחבים יותר שקשורים למאפיינים המתייחסים לסוג, לאופי ולמיקום של המוצר בהקשר הרחב יותר. ביחס לסביבה ולמצב הביטחוני אשר שורר באותו מקום.

שימוש במעכבי בעירה - כאחריות אישית

אין ספק שיש חשיבות גדולה לשימוש בחומרי מעכבי בעירה, אשר עלולה להשפיע באופן ישיר ומהותי על ביטחון החיים שלנו ועל הסובבים אותנו. כמובן שמדובר גם על אחריות אישית.

באדיבות ג.ג. מערכות מיגון - מעכבי בעירה, ופתרונות מיגון


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה