שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

מעשה בהתקנת שערים חשמליים לישוב ה"אור הגנוז"


יוסף חמו
 
 

לאחר משא ומתן של כמה שנים בכניסה לישוב "אור הגולה" הוקמו שערים חשמליים.
ההחלטה על כך נפלה לאחר ישבות והתיעציות שלקחו שעות ארוכות. חבר עיירה ראשון טען שמה פתאום להתקין שערים חשמליים בסתם יום בהיר העליות יקרות וכלל לא משתלמות. לעומתו בא חבר עירייה שני שאמר גם כך תחושת הביטחון של אנשי העיר מעורערת עקב המצב הביטחוני הרעוע , הגנבות  החוזרות מהנשנות מהערבים באזור ובכלל, האוכלוסיה הרווחת מסביב לישוב "או הגולה" בכל האזורים ההררים מסביב היא בעייתית ודורשת הצבת מחסומים בדמות התקנת שערים חשמליים ושומר שיעמוד שם באפן קבוע ובכך ירתיע כל אורח לא רצוי מלנסות לחדור לשטח לא לו.
וכך כל אחד אומר את דעתו כי הרי בכל מקום שיש שני יהודים תמצאו שלוש דעות שונות.
זה מצדד בזה והשני בהוא והויכוח האם להתקין מחסום של שערים חשמליים בכניסה לישוב או אם לאו הולך וצובר טונים גבוהים והחלטה אין בנמצא.

הוחלט על התקנת מחסום

לאחר ישיבות אין סופיות בנושא התקנת השערים החשמליים וויכוחים בקולות רמים הוחלט ברוב קולות להתקין את השערים החשמליים וכך הוצב לו מחסום גדול בכניסה לישוב הכולל שערים חשמליים מסיבים וכבדים וביתן קטן  המאוכלס בשומר מוצב ליד, ובזמן שהוא לא פותר תשבצים הוא בודק את העוברים והשבים ואת כל העמעונינים להכנס לישוב. ובליחצת כפתור אחת הוא פותח את השעריים השחמליים לכל מי שנראה לו ראוי להכנס לישוב ושאין בחובו שום כוונת זדון.

על השעריים החשמליים התקינו כמובן  שילוט שערים אוטומטיים למען יראו כולם וידעו פה אין כניסה חופשית הדרך לא פתוחה לפני כל אחד, מוצב פה מחסום רציני וכבד ורק הנבדק שיצא נקי ראוי לעבור את המחסום והשערים יפתחו בפניו באופן אוטומטי.
השערים האוטומטיים השיגו את מטרתם , גל הגנבות פחות באופן משמעותי וחברי העירייה שצדדו בעד התנפחו מרוב גאוה על עצמם כאילו לא השער החשמלי הוא החוסם ומונע כניסה של זרים עוינים אלא הם בעצמן עןמדים שם יומם וליל ודואגים שהנכנסים לישוב והעוברים את מחסום השער החשמלי שיפתח להם באופו אוטומטי יהיו רק אנשים ראוים וישרים.

כך או כך כיום בכניסה לישוב "אור הגולה" תווכחו במחסום המוצב בכניסה לישוב הכולל כמובן שערים חשמליים מסייבים שעליהם מוצב השילוט שערים אוטומטיים, ותדעו למה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה