שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

ניהול בטיחות


שגית ד.
 
 

אנו חיים בעידן בו הצרכנות גדלה מיום ליום. בעקבות הביקוש יש צורך בהגדלת התפוקה אצל המפעלים, ולכן מדי שנה אנו שומעים על הקמת סניף של מפעל חדש במקום כזה או אחר בארץ. בעקבות הגדלת התפוקה ישנו צורך בעבודה מהירה יותר, כלומר נוצר מצב שבו המצב לאירוע בטיחות מכל סוג שהוא יכול להיווצר ברמה גבוהה יותר ממה שהיה פעם. כאשר ואנו מדברים על ניהול בטיחות יש להבין שמדובר במגוון רב של תחומים אשר נכללים במונח זה והעניין לא מסתכם בהדרכות בטיחות בלבד. במסגרת של ניהול בטיחות וגיהות בעבודה, ממונה בטיחות בעבודה יהיה חייב לנהל כל מגוון של הסיכונים במקום העבודה והוא זה שאחראי על תכנון נהלים לבטיחות. כאשר ויש מחסור בניהול בטיחות מקצועי, ניתן לראות אירועי בטיחות רבים אשר היה ניתן להימנע מהם אם רק היה ניהול בטיחות נכון ומקצועי.

כאשר אנחנו מדברים על תכנית לניהול בטיחות ישנם כמה טיפים אשר ניתן להשתמש בהם. דבר ראשון  יש לבדוק ולבחון מה עלול לגרום נזק לעובדים ולנקוט באמצעים סבירים כדי למנוע נזק שכזה. לאחר מכן יש לבדוק רשימת התאונות שכבר התרחשו ובכך לזהות סכנות נוספות שיכולות להיווצר עקב אירוע בטיחות. שלב הבא יש לקחת בחשבון פעולות אשר אינן בשגרה, לדוגמא תחזוקה או ניקיון במפעל אשר גם כן יכולות להשפיע על בטיחות בעבודה. ולבסוף יש לתשאל את העובדים הוותיקים שיש במפעל אלמנת לקבל תמונה מלאה יותר על אופן העבודה שלהם ולהבין אילו סכנות קיימות אך לא נראות ברורות בהתחלה לעין.

לאחר והבנתם שניהול בטיחות הוא דבר לא פשוט, מגיע הרגע בו יש למצוא את החברה יש לה את הכלים ואת הניסיון להעברת הדרכות בטיחות. יש לזכור שניהול בטיחות שגוי או לא מקצועי יכול לפגוע בעבודה ולפצוע עובדים. אלמנת להיות בטוח בהדרכה יש לבחור חברת יעוץ לבטיחות בעבודה המתמחה במגוון רחב של שירותים בתחומי הבטיחות והגיהות בעבודהו לא רק במשהו ספציפי. בדרך כלל חברה מקצועית עם ניון רב בתחום תהיה גם בעלת שירותים רבים ומגוונים הכוללים בין היתר: שרותי ממונה בטיחות בעבודה, בטיחות אש ועוד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה