שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

סוגי מיסבים


מוטי סיניב
 
 

המיסבים הינם מכשירי עזר קטנים כגדולים, אשר מאפשרים תנועה ליניארית או סיבובית, ללא הפעלה של לחץ או חיכוך על העצם אותו אנחנו רוצים לסובב. כלומר, למיסב, תפקיד חשוב ביותר בהפעלה של מכונות במפעלים, בכלי תחבורה, במיכשור חשמלי ועוד. ככל שהמיסב איכותי יותר ומותאם בצורה אידיאלית אל העצם אותו אנחנו רוצים לסובב – כך הסיבוב יהיה יעיל יותר ומהיר יותר. ישנם סוגים רבים של מיסבים המותאמים למשקלים שונים של העצם ושל המשקל וכן לגודל.

מיסבים כדוריים

המיסבים הכדוריים הם המיסבים הנפוצים ביותר, אשר יכולים לדחוף את המסוע וליצור פעולה ליניארית. המיסב הכדורי יתאים בעיקר לעצמים קטנים וקלי משקל, מאחר ובשל עומס משקל הם עשויים לקבל עיוות. את המיסב הכדורי אנחנו נוכל למצוא בדרך כלל בעצמים קטנים, אפילו בשימוש הביתי. 

מיסבי גלילה

מיסבי הגלילה, בניגוד למיסבים הכדוריים, מותאמים לנשיאה של משקלים כבדים. בשל תצורתם הגלילית של מיסבים אלו הם יכולים להתמודד עם כל סוג של משקל, אך בניגוד אל המיסבים הכדוריים, הם לא יספקו מהירות גבוהה.

 מיסבים מדוייקים

המיסבים המדוייקים נתונים מענה גם לעומס וגם למהירות. את המיסבים המדוייקים אנחנו יכולים למצוא במידות שונות, על מנת לתת מענה לסוגים שונים של צרכים.

מיסבים מיוחדים

המיסבים המיוחדים מיוצרים בדרך כלל בעבור צורך ספציפי, וניתן להזמין אותם במידות שונות. בדרך כלל את המיסב המיוחד יהיה צורך לייצר בשביל לתת מענה לכלי עבודה גדולים, כמו מנופים או משועים מיוחדים אשר נדרשים להתמודד עם עומסים גבוהים במיוחד.

על אף גודלו המזערי של המיסב במקרים מסויימים, הרי שיש לו תפקיד חשוב ביותר, ועל כן, יש צורך בהתאמה מדוייקת של סוג המיסב אל סוג העצם אותו אנחנו מעוניינים להזיז, בין אם בצורה ליניארית ובין אם בצורה זוויתית. התאמה נכונה ומדוייקת של מיסבים יניבו את התוצאה הטובה ביותר, יאפשרו להתמודד נכון עם עומסים ומשקלים גבוהים במיוחד, תוך שמירה על מהירות רצוייה ובמינימום של חיכוך ושחיקה של העצם ושל המוצר הכולל. כאשר מדובר בבחירה של מיסב, בכל תחום שהוא, אין מקום לטעויות. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה