שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7604
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

סינון חום גבוה עם מסנני שק


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

מסנני שק הם עדיין אחת הדרכים החסכוניות יותר לסינון אבק וחלקיקי חומר מזרמי גז הנגרמים עם שחרור פליטות מתהליכים תעשייתיים. טכנולוגית מסנני השק, כמו כל הטכנולוגיות הטובות, היא פשוטה ויעילה, עדיין מסתמכת על שקיות בד שיעשו את רוב עבודת הסינון. בגלל שהרכיב העיקרי המשתנה של המסנן (השק) זול יחסית, השימוש במערכת הסינון כולה יכול להיות מאוד חסכוני. פתרון אידאלי לסינון גז חם בזמנים של מיתון כלכלי.
 
מסננים העובדים עם שקיות זמינים במגוון סוגים וצורות – האלמנט היחיד המשותף ביניהם הוא השק עצמה. האופן בו הגז מופנה אל תוך המסננים והדרך בה כל מערכת הסינון מופעלת להבטיח ניקוי מתמשך אפילו כשחלקים מהחלק הפנימי של המסנן מלוכלכים, משתנה מיישום ליישום. אכן, מסנן כזה יכול להכיל את החומר ממנו עשויה השק מבלי להכיל את השקיות עצמן, כך שהגז מסונן דרך אותו סוג של חומר ארוג ממנו עשויות השקיות, ולמרות זאת, בפועל לא נאסף בתוך שק.
 
מסנני שק פשוטים מאפשרים לגז לעבור דרכם דרך סדרה של שקיות תלויות. השקיות מוציאות חלקיקי אבק מתוך הגז באופן די טבעי (עד לנקודה מסוימת) ככל שיותר אבק נתפס – האבק המתגבש משתפשף בעדינות על דפנות הבד של השק מה שיוצר מטען אלקטרוסטטי. המטען הזה מושך יותר אבק למסנן וכך מגביר את מהירות תהליך הסינון.
 
באופן טבעי למדי, מסנני השק העובדים בצורה הזאת מגיעים לשיא היעילות (כאשר המטען האלקטרוסטטי שלהם חזק מספיק כדי למשוך פנימה הרבה חלקיקי אבק, אך החומר ממנו עשויה השק בפועל עדיין לא נסתם על ידי האבק). ברגע שיש ריכוז גדול של אבק על השק, הגז עצמו לא יכול לעבור ברווח בין הסיבים ואת הסיבים האלה חייבים לנקות.
 
במערכות סינון מתקדמות יותר, משתמשים בתאי סינון מתחלפים. זאת אומרת שבכל מחזור סינון, יהיה שטח אחד של מסנני השק שאינו בשימוש. האזורים המחולקים האלה ינוקו (בדרך כלל על ידי פיצוץ אותם החלקים עם אוויר דחוס) ויהיו מוכנים למחזור הסינון הבא.
 
בכל פעם חלק אחר שהמסנן מאחסן יהיה "כבוי" מפעילות רגילה. האבק שנוקה ייאסף במקום מסוים על מנת לסלק את הפסולת בצורה תקינה.
 
היתרונות בשימוש מערכות ניקוי עצמי מתקדמות יותר ברורים מאליהם. ביישומים עם שימוש אינטנסיבי, כשמסירים את האבק מזרמי גז חם באופן מתמשך על ידי שימוש בשיטת מסנני שק, כל מערכת הדורשת ניקוי ידני היא באופן מוחלט לא מעשית. מסנני שק אוטומטיים בעיקר יכולים לעשות את העבודה שלהם ביעילות ובצורה טובה למשך כמה מחזורים לפני שצריך להחליף להם שקיות – את המסננים הדורשים ניקוי ידני יצטרכו לעצור ולנקות באופן קבוע ומטריד.
 
מסננים הם עדיין הדרך הכי יעילה להיפטר מאבק וחלקיקי חומר מזרמי גז חם. שימוש במסננים אוטומטיים חוסך זמן ובטווח הארוך, גם הרבה כסף.
 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה